גד אלבז  דרעי  פיגוע  אמנון יצחק
יורש העצר החדש לצדו של המלך, בן נאיף נותר מאחור בעת ביקור טראמפ - הדרמה בסעודיה: כך הודח יורש העצרהדרמה בסעודיה: כך הודח יורש העצר
כ"ה בתמוז תשעז | 19.07.17
יורש העצר הסעודי בן נאיף פוטר לפני כחודש באופן מפתיע בין לילה. מה עמד מאחורי המהלך המפתיע של המלך הסעודי, וכיצד זה קרה? ה'ניו יורק טיימס' חושף פרטים (העולם הערבי)
טראמפ הטיל סנקציות חדשות על האיראניםטראמפ הטיל סנקציות חדשות על האיראניםיוני גבאי2
ממשל טראמפ הטיל סנקציות כלכליות חדשות נגד איראן, זאת על רקע תוכנית הטילים. "הדיבורים על סנקציות באמתלה של התוכנית הבליסטית - מאיימים על הסכם הגרעין" (אקטואליה)
סאמי אבו זוהרי. הבכיר הנודד - מצוקת החמאס: מבקש להיקלט באלג'יריהמצוקת החמאס: מבקש להיקלט באלג'יריהאלי רוטמן4
שוב נאלצת הנהגת חמאס בחו"ל לנדוד ממקומה, בשל המשבר בין המארחת קטאר למדינות המפרץ האחרות, ולבקש מאלג'יר שתיאות לקלוט אותה ולהישאר שם בקביעות (בעולם)
הנשיא ארדואן: "אכרות את ראש הבוגדים"הנשיא ארדואן: "אכרות את ראש הבוגדים"כיכר השבת3
הנשיא הטורקי, רג'פ טייפ ארדואן, הצהיר בנאום במהלך עצרת ניצחון, שנה לאחר ניסיון ההפיכה נגדו שכשל, כי הוא שואף להחזרת עונש המוות במדינה כנגד מתנגדיו (העולם הערבי)
אילוסטרציה - העונש למשת"פים בעזה: מוות ועבודות פרךהעונש למשת"פים בעזה: מוות ועבודות פרךאלי רוטמן6
על 3 פלסטינים החשודים בשיתוף פעולה עם ישראל, גזר חמאס בעזה עונשים כבדים הכולים הוצאה להורג בתלייה, ומאסר עולם תוך עבודות פרך לאחד שחייו "ניצלו" (אקטואליה)
משבר המים בעזה  (צילום:עבד רחים כאתיב, פלאש 90) - בתוך שלוש שנים: לא יהיו מים לשתיה בעזהבתוך שלוש שנים: לא יהיו מים לשתיה בעזהכיכר השבת13
משבר החשמל והמים בעזה מגיע לסף פיצוץ. דו"ח חמור של האו"ם קובע כי בתוך 3 שנים לא יהיו לתושבים בעזה מים וכי האבטלה החריפה עשויה להביא להתגברות הטרור (ערבים)
הגבול עם ירדן, השבוע - התקרבות בין ישראל למדינות ערב? "אשליה"התקרבות בין ישראל למדינות ערב? "אשליה"כיכר השבת1
שר ההסברה הירדני אמר בראיון כי לולי התקדמות בתהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים, לפי יוזמת השלום הערבית, אין סיכוי להתקרבות בין מדינות ערב לבין ישראל (העולם הערבי)
חיילים עיראקים חוגגים במוסול, ארכיון - עיראק הודיעה רשמית על נצחונה מול דאע"שעיראק הודיעה רשמית על נצחונה מול דאע"שדניאל הרץ
ראש ממשלת עיראק מסר בהודעה רשמית כי צבא עיראק ניצח את כוחות דאע"ש בעיר החשובה מוסול לאחר חודשים רבים של לחימה. גם דונלד טראמפ בירך על הניצחון (העולם הערבי)
נסראללה עם אנשיו, ארכיון - גורם רוסי בכיר נפגש עם יו"ר החיזבאללהגורם רוסי בכיר נפגש עם יו"ר החיזבאללהדניאל הרץ
על פי דיווח של כלי תקשורת מלבנון גורם צבאי בכיר רוסי נפגש עם נסראללה והעביר לו מסר מההנהגה הרוסית ככל הנראה סביב הלחימה במלחמת האזרחים לצד אסד (העולם הערבי)
האלימות הקשה בשידור חי - משך לו בזקן: תגרה קשה באולפן לבנוני. צפומשך לו בזקן: תגרה קשה באולפן לבנוני. צפואלי רוטמן39
מתנגד בולט למשטר אסד, שזומן לאולפן טלוויזיה, פגש חבר פרלמנט סורי לשעבר שקרובו נרצח ע"י דאע"ש, וסירב לנחמו. מפה לשם התפתחה קטטה פיזית קשה • צפו (העולם הערבי)
מל"ט בשמי סיני - מל"ט ישראלי בשירות המצרים? צפו בתיעודמל"ט ישראלי בשירות המצרים? צפו בתיעודכיכר השבת2
ארגון הטרור דאעש הפועל בסיני טוען כי צה"ל מסייע למצרים להילחם בהם באמצעות סיוע של מל"טים • הארגון פרסם תמונות של כלי טיס בלתי מאוישים של ישראל (צבא, וביטחון)
אילוסטרציה - עשרה חיילים מצרים נהרגו בפיגוע משולבעשרה חיילים מצרים נהרגו בפיגוע משולבדניאל הרץ1
מכוניות תופת וירי באמצעות עשרות חמושים על עמדת בידוק של הצבא המצרי בסיני הביאה לעשרה הרוגים ביניהם קצין בכיר. 20 חיילים נוספים נפצעו במתקפה (העולם הערבי)
אילוסטרציה. המלך סלמאן על אחד השטרות - המלך כעס על העיתונאי: פגע בייחוד הא-להמלך כעס על העיתונאי: פגע בייחוד הא-לאלי רוטמן2
נראה שגם למלך הסעודי הקשיש יש גבולות, ואחד מהם נחצה בשבוע שעבר עם פרסומו של מאמר המשבח ומהלל אותו תוך שימוש במינוחים השמורים לאללה ול"נביא אברהם" (בעולם)
חיילים עיראקים חוגגים - הסוף של דאעש? עיראק הודיעה על ניצחוןהסוף של דאעש? עיראק הודיעה על ניצחוןכיכר השבת1
דובר צבא עיראק הודיע כי "המדינה הפיקטיבית נפלה" וההערכת הן שהקרבות במוסול יסתיימו תוך כמה ימים בניצחון הצבא העיראקי ובתבוסה מוחצת של דאע"ש (העולם הערבי)
פליטים מוסלמים - 6.5 מיליון מוסלמים עומדים להגיע לאירופה6.5 מיליון מוסלמים עומדים להגיע לאירופהכיכר השבת3
דו"ח של ממשלת גרמניה מגלה כי מיליוני מוסלמים עומדים לצאת לאירופה ולהשתקע בה. מרביתם מוגדרים כמהגרי עבודה ולא כפליטים הנמלטים ממלחמות במדינותיהם (בעולם)
מזל של צלפת כורדית: ירתה - ונורתה. צפומזל של צלפת כורדית: ירתה - ונורתה. צפומישאל לוי18
הכורדים מתפארים כידוע בלוחמות שלהם הניצבות ללא חת מול דאע"ש - ומתברר שיש להם על מה: הלוחמת הצעירה מגיבה בצחוק, רגע אחרי שניצלה ממוות בטוח. צפו (בעולם)
אילוסטרציה - בירכו את המחבל המתאבד ש... הרג אותםבירכו את המחבל המתאבד ש... הרג אותםדניאל הרץ6
מחבל מתאבד של דאעש הרג בטעות 12 מחבריו שהגיעו לברכו לקראת הפיגוע אותו תכנן לבצע בעיראק באמצעות חגורת הנפץ שהתפוצצה והרגה גם אותם (העולם הערבי)
בשאר אסד משדר עסקים כרגיל • תיעוד נדירבשאר אסד משדר עסקים כרגיל • תיעוד נדירדניאל הרץ6
הנשיא הסורי השורד פרסם סרטונים ותמונות "ספונטניות" בהם הוא נראה מסתובב בקרב בני עמו כשהוא לבוש בפשטות ומתקבל בחום רב על ידי האזרחים והחיילים (העולם הערבי)
סוריה מאיימת: "לתקיפה - השלכות חמורות"סוריה מאיימת: "לתקיפה - השלכות חמורות"כיכר השבת1
סוריה מגיבה רשמית למתקפות האוויריות של ישראל: "האויב הישראלי תקף מוצב צבאי בניסיון לתמוך בארגוני הטרור ולהרים את המורל הירוד". הזהירה מ"השלכות מסוכנות" (צבא)
בשאר אל אסד - עסקים כרגיל: אסד הגיע לתיפלת ה"עיד אל פיטר"עסקים כרגיל: אסד הגיע לתיפלת ה"עיד אל פיטר"כיכר השבת6
כמידי סיום חודש הרמאדן, יצאה לפועל ההזדמנות השנתית של הנשיא הסורי בשאר אסד לשדר עסקים כרגיל: ביקור במסגד בעיר חמה לרגל ה'עיד אל פיטר' (העולם הערבי)
אילוסטרציה - "הישראלים לא יודעים לזהות את הטילים שלנו""הישראלים לא יודעים לזהות את הטילים שלנו"כיכר השבת1
האיראנים מלגלגים על הציטוטים בשמם של גורמים ישראלים שטענו כי חלק מהטילים שירתה איראן לעבר מטרות של דאעש - לא הגיעו ליעדם. "הישראלים לא מבינים בטילים" טענו באיראן (עולם ערבי)
רג'פ טאיפ ארדואן - נשיא טורקיה התעלף במהלך תפילת הבוקרנשיא טורקיה התעלף במהלך תפילת הבוקרדניאל הרץ3
ארדואן השולט במדינה ביד רמה התעלף הבוקר במהלך תפילה ציבורית במסגד. מאוחר יותר הסביר כי התעלף בשל "נפילת סוכר" בגין מחלת הסוכרת ממנה סובל (העולם הערבי)
טראמפ עם מנהיגים ערבים בסעודיה - טראמפ מתכנן פסגה ערבית ליישוב הסכסוךטראמפ מתכנן פסגה ערבית ליישוב הסכסוךדניאל הרץ
נשיא ארה"ב מתכוון על פי הדיווחים בתקשורת האמריקאית לנהל פסגה ערבית כדי ליישב את הסכסוך בין מדינות המפרץ ולהמשיך במאבק נגד הקיצונים האיסלאמיים (העולם הערבי)
"הוא אשם", טראמפ נפגש עם אמיר קטאר - כווית מסרה לקטאר את רשימת הדרישותכווית מסרה לקטאר את רשימת הדרישותדניאל הרץ
לאחר שבועיים של נתק בין מדינות ערב לקטאר מסרה כווית את רשימת הדרישות מהאמירות ביניהן, ניתוק מאיראן ומארגוני הטרור וסגירה מלאה של רשת 'אל ג'זירה' (העולם הערבי)
אבו בכר אל בגדדי - רוסיה: סבירות גבוהה שמנהיג דאעש חוסלרוסיה: סבירות גבוהה שמנהיג דאעש חוסלכיכר השבת1
לאחר הדיווח בשבוע שעבר כי אפשר ואל בגדאדי חוסל, היום מודיעים הרוסים כי קיימת סבירות גבוהה שהאיש אכן נהרג • כל הפרטים על הטרוריסט שהקים את דאע"ש (העולם הערבי)
מיליציות חמות, אילוסטרציה - מילציות איראניות לא יתקרבו לגבול ירדן-סוריהמילציות איראניות לא יתקרבו לגבול ירדן-סוריהכיכר השבת
ארה"ב, רוסיה וירדן הגיעו להסכמה כי מיליציות איראניות לא יפעלו באזור הגבול שלה עם סוריה. הירדנים מבקשים בכך להתרחק מהלחימה, והאש תינצר באזור (העולם הערבי)

העולם הערבי

חדשות ואקטואליה מרחבי העולם הערבי. עדכונים, ידיעות חמות וחדשות - על כל מה שקורה בעולם הערבי - בכיכר השבת, האתר המוביל במגזר החרדי

עדכונים
כיכר facebook