אאא

חודשים ספורים לאחר הבחירות בבית שמש שלוותה בהסתה פרועה וחסרת רסן כנגד האוכלוסייה החרדית, שנמשכת גם בימים אלו ברשתות החברתיות.

ראש העיר, משה אבוטבול, החליט לעשות לכך סוף ולטפל בחומרה כנגד המסיתים. בימים האחרונים שוחח אבוטבול עם מפקד המשטרה בעיר, סנ"צ משה טולדנו, ועדכן אותו על הנעשה.

במסמך אותו שיגר ראש העיר ותוכנו הגיע לידי "כיכר השבת", נכתב: "להלן מקבץ אקראי של ציטוטים מתוך ההשתוללות הבלתי פוסקת ברשתות החברתיות המכיל: פשעי שנאה, כינויי גנאי, עלבונות, הוצאת שם רע, הוצאת דיבה, לשון הרע וקללות, כלפי ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול אישית, המגזר החרדי בכלל והאשכנזים".

בין שלל הביטויים המבחילים שנכתבו כנגד החרדים: "החרדים הם סרטן" ו"החרדים הם גידול סרטני בחברה הישראלית". כנגד ראש העיר נכתב "הזבל הגדול מבניין העירייה". על האשכנזים נכתב "המגפה השחורה אשכנזים נצלנים".

בטוקבק המקומם שגרם לראש העיר ואנשיו להוביל חקירה מידית בניסיון למנוע את "הרצח הבא" כפי שהם מגדירים, נכתב: "לפלוש לדירות ברמה ולא לתת לחרדים להתפתח. כל תושבי בית שמש חייבים לצאת להפגנה בתוך הרמה ולהחריב שם הכל גם את בתו של העבריין אבוטובול".

הבוקר הגיע ללשכתו, חוקר מתחנת המשטרה המקומית בניסיון לחקור עוד על הטוקבקיסטים משולחי הרסן. ראש העיר ודוברו מתי רוזנצוויג אמרו לחוקר כי הערכה שלהם הייתה כי ההסתה כנגד האוכלוסייה החרדית תיפסק עם תוצאות מערכת הבחירות בסיבוב השני, אך התברר כי היא ממשיכה ביתר שאת וככל שעוברים הימים, התגובות הופכות לגרועות יותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ראש עיריית בית שמש אמר ל"כיכר השבת" כי "בתקופה האחרונה נחצו כל הקווים האדומים מצד פעילי האופוזיציה בעיר, והגיעו מים עד נפש. מתוקף האחריות הציבורית המוטלת עלי, מחובתי להגיש תלונה במשטרה ולהתריע מבעוד מועד. הכתובת רשומה על הקיר ולצערינו כבר ראינו שמילים יכולות לרצוח".

מתי רוזנצוייג דובר עיריית בית שמש, שמרכז את הטיפול בהסתה, אמר ל"כיכר השבת" כי "מדובר רק בתחילתה של מדיניות חדשה של אפס סובלנות לאלימות, גם כשהיא בשלב המילולי שלה וכך היא גם מוגדרת ע"פ חוק.

"בתחילה חשבנו לכופף את הראש מפני גל ההסתה העכור ולהמתין עד שיסתיימו מערכות הבחירות, אולם לצערנו ההסתה האלימה אינה פוסקת, והגיע הזמן לעשות לזה סוף".

רוזנצוייג אומר עוד כי "במקביל להגשת התלונה במשטרה, יועברו החומרים המפלילים לטיפול משפטי ויוגשו תביעות אישיות כנגד המסיתים".