אאא

חמישה ימים לפני מועד הבחירות לראשות ולמועצת העיר בית שמש, במטה החרדי קובלים על כך שלשכת משרד הפנים בעיר נסגרה במועד שונה מהקבוע, לטענתם, זאת בכדי להקשות על התושבים לרענן את תעודות הזהות שלהם.

בעקבות תלונות, פנה עו"ד צפריר אוסטשינסקי, פרקליטו של משה אבוטבול, המועמד החרדי, אל שר הפנים, גדעון סער, בבקשה דחופה להארכת שעות הפעילות של סניפי משרד הפנים בבית שמש, ולקיום ישיבת היערכות לקראת הבחירות.

במכתבו כותב הפרקליט כי "התקבלו תלונות רבות כי סניף משרד הפנים, שאליו הגיעו אזרחים רבים כדי לחדש או לקבל תעודות זיהוי חדשות חלף אלה שהתיישנו או התבלו, נסגר בשעה מוקדמת, בשעה 16:30 במקום בשעה 17:30".

"פקידת המשרד הודיעה לאזרחים הרבים שצבאו על משרדה, כי היא סוגרת את המשרד מוקדם יותר מהרגיל וכי אין בכוונתה ליתן שרות כדין לאזרחים הרבים שפנו אליה והמתינו כבר שעות לקבלת שירות", כותב עורך הדין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו, "מעשה זה של הפקידה ראוי לגינוי והוא עולה בקנה אחד עם התרברבותם של המועמד האחר לראשות העיר ונציגיו, כי ידרשו זיהוי ארוך ומתמשך של כל מצביע חרדי, באופן שימנע ממצביעים אלה לממש את זכותם הדמוקרטית והיסודית - להצביע בבחירות. דומה כי אותה פקידה החליטה על דעת עצמה, לתמוך בפועל באינטרסים של המועמד השני, וזאת תוך הפרת אמון ושיבוש מהלכי ההכנה לבחירות".

"בנסיבות אלה מתבקש שר הפנים הנכבד, לעשות שימוש בסמכויותיו הרחבות לצרכי הבטחת הליכי ההכנה לבחירות ויורה כי משרד הפנים בבית שמש יחל לאלתר ועד ליום הבחירות, כולל יום הבחירות, לפתוח את דלתותיו וליתן שרות יעיל ומהיר לאזרחים עד השעה 22:00 בכל יום", מבקש עו"ד צפריר אוסטשינסקי משר הפנים.

לצד זאת מבקש הפרקליט כי תתקיים ישיבת היערכות שלא מן המניין כל זאת בכדי לקבוע נהלים ברורים ליום הבחירות: "לזמן ישיבת עבודה בהולה לצרכי קביעת נוהלים והנחיות ברורות לאנשי ועדות הקלפיות השונות, כדי שיובטח שכל אזרח החפץ להצביע יוכל לממש זכותו וזכות אזרחית בסיסית זו לא תסוכל ע"י יוזמות פרטיות של חברים בוועדות הקלפי שיאריכו את שלבי הבדיקה והזיהוי באופן שיצור תורי ענק שעלולים להביא לסיכול אפשרות ההצבעה ע"י תושבים שיבקשו לממש זכותם האזרחית".