אאא

הבוקר, בתחקיר מיוחד שמתפרסם בעיתון 'ידיעות אחרונות' מתברר, כי ראש עיריית בית שמש ונציג ש"ס משה אבוטבול מפלה לרעה ילדים אתיופים שלומדים בגנים נפרדים המיועדים רק לבני העדה.

מהתחקיר עולה כי 68 ילדים  תושבי בית שמש, לומדים בגנים אותן מפעילה עמותת "ילקוט יוסף"  הנמצאת בבעלות ראש העיר ואשתו,מתוכם כולם למעט שישה הינם ילדים אתיופים.

הורי הילדים מרגישים כי תוחמים אותם בתוך גטו מיוחד לבני העדה האתיופית, "הילד שלי שאל אותי, מה, עד כדי כך לא אוהבים אותנו שאני צריך לנסוע לגן שכולו אתיופים?", סיפרה אחת האימהות.

אמא אחרת טענה: "מדוע הבן שלי צריך ללמוד רק עם ילדים אתיופים? אני לא אוהבת את הרעיון הזה, אבל אינני רוצה לעשות רעש,משום שהמנהלת הינה אשתו של ראש העיר ולך תדע מה יקרה".

ברור שיש גם צד שני למטבע וכשמשוחחים עם ראש העיר מתברר כי יש לו תשובה לכל הטענות. לדבריו "תשאלו כל תושב בעיר והוא יגיד שמשה אבוטבול חולה על אתיופים".

אלא שלעניות דעתי, במקרים כגון אלו ראשי העיר החרדים נבחנים, דווקא ביחס לאחר ולשונה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דווקא מראש עיר חרדי, יש לצפות התנהלות אחרת. כחרדים, היינו מצפים שלא יתייחסו אלינו בצורה מפלה ופוגעת, כך עלינו לדאוג גם בהתייחסותינו לאחרים השונים ושאינם נראים כמונו.

בטח אם מדובר באבוטבול שבכל מהותו ובפרט בתפקידו מייצג את תנועת ש"ס, שהוקמה בכדי לתקן את תחושות הקיפוח והאפלייה של עדות המזרח.

דווקא ממנו יש לצפות שידע להתנהג בסובלנות לזר ולאחר, גם אם הוא צודק בתוכן דבריו שעשה זאת מאהבתו ומדאגתו לאוכלוסיה האתיופית.

על כולנו להיזהר ולכבד את השונה מאיתנו, אך עליך אבוטבול כש"סניק אמיתי ושורשי, להיזהר שבעתיים.