אאא

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פנה במרומז בנאומו באו"ם לראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו, ואמר כי "חלון ההזדמנויות לשלום הולך ומצטמצם", לדבריו: "נראה שזהו הסיכוי האחרון להשיג שלום צודק".

"אנחנו מסרבים להיכנס לסחרור של הסדרי ביניים שיהפכו נצחיים. היעד הוא הסכם קבע שיכלול את כל סוגיות הליבה ויאפשר להכריז על קץ הסכסוך. יש לנו האומץ הדרוש לקבל פתרון של שתי מדינות" אמר אבו מאזן. 

אבו מאזן הודה על שדרוג מעמדה של הרשות באו"ם לדרגת מדינה משקיפה, ואמר: "קידמתם צדק ושלום. אישרתם מחדש את סירובכם ודחייתכם את הכיבוש. העם הפלסטיני מרגיש בצדק שאינו עומד לבד".

"אבל ההחלטה אינה תחליף למו"מ אמיתי" הוסיף אבו מאזן, "ההיפך הוא הנכון: זה צעד התומך בתהליך השלום. התחלנו במו"מ הזה ונמשיך בו ברצון טוב ובראש פתוח, בנחישות ורצון עיקש בשלום. נמשיך בהם באופן רציני ואינטנסיבי". 

 "בעודנו ניגשים לסבב הנוסף של המו"מ, עלינו להזכיר לכל שאנו לא מתחילים מוואקום או מנקודת האפס. היעד של המו"מ ברור לכול. מטרת השלום היא תיקון אי הצדק ההיסטורי שנעשה עם הפלסטינים בנכבה של 48'. הן הפלסטינים והן הישראלים ייהנו מפירות השלום".

"אני בטוח שהישראלים מעוניינים בשלום. אני בטוח שרוב גדול של הישראלים תומך בפתרון שתי המדינות. הממשלות הישראלית והפלסטינית הן פרטנריות לעשיית שלום. לכן הושטנו יד לצד הישראלי ואמרנו בואו נעבוד כדי להשיג שלום, למוטט חומות, לבנות גשרים. הבה ניצור חזון של עתיד שבו ילדים ישראלים ופלסטינים נהנים משלום ומביטחון. זוהי שעתנו – השעה של העם הפלסטיני, של העם הישראלי, של העולם" אמר אבו מאזן.