אאא

הפגנות סוערות מתקיימות ברחבי העולם, בימים האחרונים בעקבות מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. המפגינים נושאים שלטים בגנות ישראל וישנם אף הכותבים מסרים אנטישמיים. לאור זאת, האבטחה סביב מוסדות יהודים הולכת ומתגברת.

כך למשל, מחוץ למרכז חב"ד העולמי, המוכר בשם 770, הוצבו שוטרים חמושים במטרה לאבטח את הבאים פנימה. במקום המדובר לא לוקחים סיכונים לאחר שבשבוע האחרון מספר בתי-כנסת ומסודות יהודים הותקפו בידי אנטישמיים.

אמש (מוצאי שבת), משטרת לונדון התעמתה עם אלפי מפגינים שצעדו ברחובה של עיר, תחת הקריאה כי יש לסיים את המבצע הצבאי הישראלי. המפגינים שצעדו לעבר שגרירות ישראל במדינה, נשאו שלטים שעליהם נכתב "עצרו את פשעי המלחמה" ו-"די להפצצות, שחררו את עזה".

במקביל התקיימה הפגנה סוערת בפריז, כאשר אלפי מפגינים יצאו להפגין ברחובות הצפוניים של העיר, זאת על אף האיסור לצאת ולהפגין. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי לפחות ארבעים בני אדם נפצעו ויותר מעשרה שוטרים נפצעו כתוצאה מידויי אבנים ובקבוקים שהושלכו לעברם.

אחרי שעות של הפגנה ועימותים בין השוטרים, מאות השוטרים הצרפתיים הצליחו לפזר את ההפגנה, על-ידי אמצעים לפיזור הפגנות. על-פי הדיווחים מלבד הנזק הגופני בקרב כוחות הביטחון, נגרמו נזקים הנאמדים בעשרות אלפי שקלים לבתי עסק השוכנים בסמיכות למקום ההפגנה.