אאא

העיר אלעד ממשיכה לסעור: ככל שעוברים ימים נוספים מהבחירות לראשות העיר אלעד, נראה שהמאבק בין הניצים בעיר הופך להיות סוער יותר אף מכשהיה בתקופת טרום הבחירות.

הבוקר, פורסם לראשונה ב'כיכר השבת' כי ישראל פרוש, ראש העיר אלעד, שלח מכתב ליו"ר צוות המשא ומתן של ש"ס יהודה אבידן, והאשים אותו כי: "בדקות הבודדות ששוחחת אתי, נדהמתי לשמוע שאתה מאיים ואומר בפה מלא כי אתם הולכים להעביר אותי, ובעיקר את תושבי העיר, קדנציה עם גרסה משופרת ממה שעברו קודמיי לתפקיד הרב יצחק עידן והרב צביקה כהן".

"שרוליק ידידי" פותח אבידן את מכתב התגובה שלו: "בעיצומו של יום נשגב זה נר השמיני של חג החנוכה יום בו סיימנו לקרוא את פרשת הנשיאים והקרבת קורבנותיהם, לא סתם האריכה התורה לספר על כל נשיא ונשיא שנשאו ליבו ולהללו על נדיבות ליבו והעניקה לכל נשיא פרשה פני עצמו, כדי ללמדנו פרק בנדיבות לב ובחשיבות ההנהגה הזו המצופה מנשיא שבט בישראל". 

  קראו עוד: 

                 • פרוש מגיב לאבידן: "נדהמתי לשמוע שאתה מאיים"

                • אלעד: פרוש ראש העיר, קריספל מנהל את העיר

"ואם בנדיבות לב עסקינן, אגש ישר לסיפא של דבריך במכתבך אליי היום. אכן, כפי שציינת התחייבת לחברי סיעת "דגל התורה" בנדיבות לב הראויה להערכה למרות שלא "חשפת" הסכמים אלו לפני הבחירות כמתבקש מ"שלטון החוק", אך למה להתעסק בזוטות, בוא ניגש ישר לגופם של דברים ונדיבות ליבך כי רבה".

"הבטחת את הסגן והממלא מקום לידידיך מדגל התורה" כותב אבידן לישראל פרוש: "הבטחת סגן בתואר ליקירך מהבית היהודי, הבטחת את תיק ההנדסה גם הוא לדגל, וכן את יו"ר הועדה לתכנון ובניה, את תיק החינוך המורחב הבטחת לויז'ניץ, ואף את תיק מנגנון וכח אדם, את המנכ"ל גם הבטחת לדגל, אכן, הנדיב מאלעד".

"אנו מבינים שאת אותה נדיבות הנך מתכוין לגלות גם כלפי מי שמייצגים את הרוב במועצת העיר וייעדת עבורנו את התיקים "החשובים" כגון תברואה ובטחון, אכן תיקים "מבושמים" ומכובדים, שללא ספק מראים על רצונך לשותפות "אמיתית וכנה" ולהיות ראש העיר של כווווולם" עוקץ ראש צוות המשא ומתן של ש"ס את פרוש.

אבידן ממשיך ומתייחס למכתבו של פרוש: "במכתבך הנך מתייחס לנושא השכר ומתרעם על זה ובצדק, וכי בשל נושא השכר נפקיר עיר שלימה על חמישים אלף (לא ארבעים) תושביה?".

 (צילום: כיכר השבת)
יהודה אבידן (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

"שרוליק ידידי, אנו לא נכבס מילים, ונקרא ל"ילד" בשמו, נכון לכתיבת שורות אלו טרם דובר בין צוותי המו"מ על שום תיק או וועדה שהיא, אכן, פתיחת המו"מ והנושא היחידי שעליו דובר, הוא נושא הסגנים ב"שכר", אכן מילה גסה ביותר, ועל דרישתנו זו נתקעתם וניתקתם כל מגע במשך כל ימי החנוכה אותם ביקשתם כדי לייצר פיתרון הולם, שום פניה שלנו אליכם במהלך ימים אלו לא זכתה למענה, לא טלפונים, מיילים, או מסרונים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אכן, אנו בהחלט דורשים את מנויים של שני הסגנים בשכר, ומתעקשים על כך שהכלי היחידי בו ניתן לשרת את הציבור שלנו, לעבוד ולהשפיע באמצעות כלי חשוב זה, שירותי המשרד, העוזרים, הנם כלי עזר לאין ערוך כאמור לשרת את ציבור בוחרינו נאמנה".

אבידן ממשיך להשיב לפרוש בדרכו הצינית: "בטוחני שיימצאו "מתנדבים" למכביר ביהדות התורה בכלל ובדגל התורה בפרט שישמחו לשרת את ציבור בוחריהם "בהתנדבות". אם הנך מתכוין אכן להציע לנו ב"רוחב לב" ו"בנדיבות לב הראויה" את תיקי התברואה והבטחון, אנו נעדיף בהחלט מטעמי "איכות הסביבה" לשרת את ציבור בוחרינו בפרט, ואת תושבי העיר בכלל, מספסלי האופוזיציה ב"התנדבות".

"ולסיום" חותם אבידן את מכתבו: "איך אמר יוסף לאחיו, "אם כנים אתם ייבחנו דבריכם"... הנך טוען שיש צורך דחוף ומיידי לכנס את וועדות המכרזים והכספים כדי לשחרר חסמים, וכדי שנוכל לפתוח את שנה"ל הבאה כראוי וכיאות, וע"מ שלא ייתקעו פרויקטים חשובים בעיר, אם אכן כנה אתה, ואם אינך מדבר מן השפה ולחוץ, אדרבה, הוגשה לך אתמול בקשה לכינוסה שלא מן המניין של ישיבת המועצה, בה דרשנו למנות את הוועדות הנדרשות, ממש כך וכדי שתוקמנה הוועדות באופן מיידי".

"אנו מוכנים לכך שתכנס את ישיבת מועצת העיר עוד הערב, ישיבה בה יוקמו הוועדות החשובות, ושעה לאחר מכן נכנס את הוועדות האמורות לשחרר את כל החסמים בעיר וזאת מתוך דאגה כנה ואמיתית לצרכיה של העיר ותושביה, לא רק סיסמאות ריקות מתוכן".