אאא

המזרחיים שוב על המוקד: סגירת סמינר "זלזניק האשכנזי" שנפתח בתחילת השנה בעיר החרדית אלעד, העלתה את זעמו של הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 10, אבישי בן חיים. לטענתו מבקרי התנהלות המוסד שלכאורה הפלה בין עדות, עשו זאת משום שקל להתנגח בחרדים וזאת בניגוד למתרחש באוכלוסייה החילונית. 

לשם דוגמה הביא הפרשן את המתרחש במסדרונות תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, שם לטענתו ישנה אפליה מוכחת בלוח השידורים.  

לטענת אבישי בן חיים, רוב מגישי התוכניות בתחנה הינם ממוצא אשכנזי ולא מבני עדות המזרח ומשום כך הוא תוהה היכן אותם המבקרים שתוקפים ללא הרף את החרדים בנושא האפליה. 

תחת הכותרת "גיבורים על חרדים גזענים. בואו נראה אתכם על גל"צ", כתב אבישי בן חיים בדף הפייסבוק: "אז סוגרים שלוחה חרדית-אשכנזית בבית ספר חרדי לבנות, בגלל הדרת מזרחיות ומתעלמים מהדרת המזרחיים בישראל החילונית, הרשמית בעלת המשאבים, מחלקת ההון ומעצבת התודעה והסטראוטיפ". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הפרשן לא חסך בדברי ביקורת גם כנגד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. "צריך להעיר גם לנשיא רובי רבלין: לא מדובר על סיפור היסטורי שפעם היה, אלא על חלוקת פריבילגיות מעוותת שמתרחשת כאן ועכשיו". 

לשם דוגמה לאפליה בביקורת הטוענים לאפליה בין אשכנזים למזרחיים במגזר החרדי, צירף אבישי בן חיים את לוח השידורים של תחנת הרדיו הצבאית. "הנה לוח השידורים של גל"צ, משש בבוקר עד שש בערב. 12 שעות שידור, מתוכן 2 חצאי שעות מזרחיות. 1 מתוך 12!! אבל מה לעומת כיתה חרדית באלעד...". 

אחרי רשימת השדרנים כתב אבישי בן חיים: "עכשיו תדמיינו שזו רשימת שמות תלמידים בבית ספר חרדי ותקבלו אייטמים בתקשורת על גזענות החרדים...". 

ביקשנו את תגובת רדיו גלי צה"ל אך זו טרם נתקבלה.