אאא

בחודשים האחרונים סערו הרוחות בעיר החרדית אלעד, לאחר שנחשפה פרשת אפליה חמורה בקבלת תלמידות בסמינר 'זלזניק' שבעקבות כך אולץ בידי משרד החינוך לקיים רישום מחודש. בשל האפליה, עשרות הורים הקימו סמינר חדש עבור תלמידות ספרדיות בלבד, אלא שבמשרד החינוך לא קיבלו את הצעד.

בעת האחרונה מנהלי המוסד קיבלו מסר ברור וחד משמעי ממפקחת בכירה במשרד החינוך, שהבהירה כי עליהם לסגור את המוסד לאלתר, ובאם לא יעשו כך - המורות מסתכנות בשלילת רישיון ההוראה שבידיהם.

במכתב ששיגר חבר מועצת העיר אלעד ומחזיק תיק החינוך, אבי עידן, לשר החינוך ולמנהל המחוז במשרדו, קבל הוא על האיפה ואיפה, כלשונו, בין הסמינרים.

"בעבר טרם פתיחת שנת הלימודים נעשה ניסיון לא כשר של מנהלת תיכון בעיר בשם זלזניק לשנות את מהות המוסד, ממוסד שקיבל רק תלמידות ספרדיות למצב בו הם נדחו לטובת כיתה אשכנזית, בהתערבות משרד החינוך עוולה זאת נעצרה כאשר בוטל הרישום המפלה ונפתח רישום מחדש והמנהלת הוזהרה לא לנהוג כך שוב", כתב עידן.

"בעקבות זאת ועקב חוסר האמון שנוצר החליטו הורים לפתוח תיכון חדש לבנות ספרדיות שלא מעוניינים ללמוד בתיכונים הקיימים שלא מספקים מענה לקו שלהם", הסביר עידן. לדבריו, "לאחרונה הנהלת התיכון הנ"ל קיבלה איום מפורש ממפקחת המשרד גב' רחל סולימני וביקשה לסגור אותו לאלתר תוך איום לשלול את רישיון ההוראה מהמחנכת".

עידן קובל על כך שמשרד החינוך נוהג לדבריו בחוסר שוויון בין הסמינרים. "מנגד רואים כי הגב' זלזניק למרות האמור לעיל בפתיחת מכתבי זה פתחה תיכון נוסף לבנות אשכנזיות שמתקיים ברח' פנחס בן יאיר, ולגבי תיכון זה משרד החינוך לא עושה דבר למרות שמדובר גם בתיכון ללא רישיון".

"אני מבקש ממך להפסיק את האיפה ואיפה שמנהל משרדך בשיתוף פעולה עם ראש העיר ולנהוג עם שני התיכונים שנפתחו במידה שווה. ולהפסיק את הליך הסגירה של התיכון של הספרדיות, ולאפשר להם לקיים מוסד כלבבם וכרצונם", ביקש עידן.

מחזיק תיק החינוך קובל על כך שישנן עוד תלמידות בבית. "יש לציין כי ההורים מאד מרוצים מכיתה זאת ואף המחנכת הביעה קורת רוח מהבנות הלומדות. אציין כי ההורים בשום פנים ואופן לא יוותרו ואני לצידם. בנוסף הייתי מעניין בהתערבות המשרד בעניין 24 תלמידות שעדיין לא לומדות ושוהות בבית".

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה. תגובת עיריית אלעד טרם נתקבלה.