אאא

שעות אחדות אחרי פרסום דבר מותו בקרבות בעיראק של אחמד חבשי, גבר ישראלי-ערבי בן כ-23 מאזור נצרת שהצטרף לארגון הטרור הקיצוני דאעש בתחילת השנה, סיפרו בני משפחתו על שאירע.

"בני נסע לסוריה לפני כמה חודשים. בשבוע הראשון לא ידענו איפה הוא נמצא. רק כעבור שבוע התקשר והודיע שהוא נמצא בסוריה", סיפר אביו ל- ynet. "אחרי תקופה קצרה התקשר שוב והודיע לנו שהוא נמצא בעיראק בלי שנדע למי הוא הצטרף. היום קיבלנו שיחת טלפון מאדם שהיה אתו ואמר לנו שבני נהרג".

אביו מספר כי הוא הופתע לשמוע כי בנו הצטרף לשורות הארגון האכזרי. "הוא היה מהתלמידים המצטיינים. אני לא מבין איך החליט להסתנן לסוריה. אני אישית נגד מעשים כאלו. רק לפני כמה חודשים דיברתי איתו ואמרתי לו 'אם לא תחזור, אני אכעס עלייך. אתה לא תהיה בני'".

בעקבות מות בנו, מפציר האב בצעירים אחרים שלא לנקוט באותה דרך: "על הצעירים ללמוד לקח בחיים שמעשים כאלו לא עוזרים להם בחיים. הכול שטויות. אין דברים כאלו בדת שלנו". אמר.

בחודש הקודם, הרשיע בית משפט שלום בחיפה צעיר ישראלי שהצטרף לארגון הקיצוני, וקבע כי מעשיו היוו סיכון לביטחונה של ישראל. הצעיר, תושב אום אל פאחם בשנות העשרים לחייו, נסע בחודש ינואר האחרון לסוריה והשתתף באימונים לצד פעילי ארגון הטרור. הפרקליטות הודיעה כי יתכן ותבקש להטיל עליו עונש של מאסר בפועל.

בכתב האישום נגדו נטען כי הוא וחבריו הסתננו לסוריה באמצעות מבריחי גבול, במטרה להצטרף למורדים בשלטון אסד ולסייע להם במלחמה נגדו. לאחר שהצטרפו ליחידה של מורדים חמושים שכונתה "צבא מוחמד" ועברו אימונים גופניים, הם גוייסו לארגון דאעש.