אאא

כאשר בציבור החרדי נערכים לעצרת בנות הסמינרים מול נשות הכותל, ב'אגד' תוקעים מקלות בגלגלים: ההיערכות בציבור החרדי לקראת תפילת בנות הסמינרים שתיערך מחר (שישי) בשעות הבוקר ברחבת הכותל המערבי גוברת. בסניף 'דגל התורה' בירושלים נפתח חפ״ק מיוחד על מנת לתאם את האישורים לעצרת מול הגורמים הרלוונטים, 

מנהל הסניף יצחק ברנר אומר ל'כיכר השבת' כי בחפ"ק שהוקם, שמים דגש מיוחד על נושא התחבורה, וזאת על מנת להצליח ולהביא למקום את אלפי בנות הסמינרים מכל רחבי הארץ.

במקביל מתברר, כי יש מי שדווקא מנסים לתקוע מקלות בגלגלים ואולי לשתף פעולה בעקיפין דווקא עם נשות הכותל והארגונים הרפורמים. מדובר בחברת 'אגד' שהודיעה לפני שעה קלה על סירוב לפניית עסקני הציבור החרדי שביקשו כי תעמיד צי אוטובוסים מיוחד לטובת אלפי הבנות.

באגד הודיעו כי הם אינם יכולים להיערך לעצרת מהיום להיום, וכי החברה לא תעמיד את צי האוטובוסים הנדרש.

על פי הדיווח ברדיו 'קול חי', נאמר לעסקנים כי "מדובר באירוע פוליטי, ובהפגנה" ועל כן לא ניתן להוציא את האוטובוסים.

מאז ההודעה על הסירוב, בקרב העסקנים החרדים שורר זעם רב על יחס חברת 'אגד' לציבור החרדי, עסקן חרדי בכיר אומר הערב כי "במשך השנה משתמש הציבור החרדי בשירותי החברה למרות שלא תמיד היא עומדת בציפיות, כעת כשאנו צריכים אותם לאירוע תפילה הם בוחרים להפנות לנו עורף ולסרב".

מחברת אגד נמסר בתגובה, כי הסיבה לסירוב הינה חוסר היכולת להתארגן בזמן כה קצר ולהעמיד עשרות אוטובוסים שיצטרכו להיות מושבתים במשך התפילה כולה.

"לאירוע שכזה יש להיערך חודש מראש ולא בתוך כמה שעות". אומרים באגד. "צר לנו שמנסים להשמיץ אותנו ללא סיבה אמיתית".

לדברי גורמים בחברה יתוגברו מחר באופן משמעותי קוי השירות לכותל המערבי על מנת שהציבור הרחב ובכללם אלפי בנות הסמינרים יוכלו להגיע לתפילה.