אאא

מה מסתירה חברת התחבורה "אגד תעבורה" מהמגזר החרדי? תחקיר שפורסם הבוקר בעיתון "הארץ" מגלה כי באורח קבע, החברה מחללת שבת ומעלימה את המידע מהציבור. המדובר בקווי הנסיעה שמספרם 370 ו-380 מבאר שבע לתל אביב.

בשעה 16:30 יוצא האוטובוס הראשון לתל אביב מהתחנה המרכזית בבאר שבע. כמחצית השעה לאחר-מכן יוצאים שני אוטובוסים נוספים למרות שמדובר בכחצי שעה לפני צאת השבת.

במסגרת התחקיר, ביקשו כתבי "הארץ" לברר מתי יוצא לדרכו האוטובוס הראשון מבאר-שבע לתל-אביב במהלך מוצאי השבת. בשיחה שנערכו עם נציג שרות של "אגד תעבורה", הם נענו: "החל מהשעה 18:00 ובכל 20 דקות לאחר-מכן". המציאות בשטח, כאמור, שונה לחלוטין.

חבר מועצת העיר באר שבע ויו"ר סיעת ש"ס, עופר כראדי, אמר בנושא: "אם אכן נעשו דברים כאלו, אני מוחה על כך בתוקף. אני רואה זאת בחומרה רבה שחברה כמו אגד תעבורה לא עומדת בהסכמים. אנחנו, כציבור חרדי, הבענו אמון מלא בחברת אגד ולאור המצב שנוצר ובמידה שהמידע שהגיע אליי נכון, אני מבטיח להעלות את העניין למועצת החכמים בדחיפות הכי מהירה. אנחנו נבדוק את העניין, ואם יתברר שהוא נכון, ייווצר סדק ביחסים בין המגזר החרדי לחברת אגד. לא מן הנמנע שיינקטו צעדים חריפים ביותר. נעשה הכל כדי למנוע פעילות שלילית, שפוגעת ברגשותיו של הציבור החרדי והדתי בבאר שבע ובארץ בכלל".

"הם כנראה מפחדים לפרסם את שעות הנסיעה שלהם בגלל החרדים. בכל שבת יוצאים אוטובוסים מהתחנה המרכזית בבאר שבע שעה וחצי לפני יציאת השבת. זאת לא הפעם הראשונה, ישנם נוסעים שמגיעים באופן קבוע לאוטובוסים האלה", אמר אחד הנהגים.

ואילו מ"אגד" מסרבו בתגובה: "מדובר בקווים 370 ו-380 - קווים שבשיתוף מטרופולין. הם יוצאים חצי שעה אחרי צאת שבת, לפי הלו"ז שנמצא ומפורסם באינטרנט".