אאא

בחול המועד סוכות יפתח מוזיאון אגד את שעריו לביקורי משפחות ללא תשלום וללא צורך בתיאום מראש. מוזיאון אגד מציע חוויה ייחודית לכל המשפחה – סיפור ההיסטוריה הארצישראלית דרך התפתחות התחבורה הציבורית.

הביקור במוזיאון, שאינו פתוח בשבתות ובחגים, מתאים למבוגרים וילדים כאחד. המבקרים יכולים לעלות לאוטובוסים הישנים המוצבים במקום, להיזכר בימיה הראשונים של המדינה וללמוד על התפתחות שרותי התחבורה הציבורית במשך השנים. 

המוזיאון מספר על ימיה הראשונים של התחבורה הציבורית בארץ, מהתקופה בה משאיות של הצבא הבריטי הוסבו לרכבי נוסעים ועד לאוטובוסים הממוזגים של ימינו.

בתערוכה מוצגים האוטובוסים והאמצעים ששירתו את הנהג הישראלי במשימותיו, מימי חומה ומגדל ועד עצם היום הזה. סיור במוזיאון חושף את המבקר להיסטוריה של התחבורה הציבורית בארץ, על רקע התקופות השונות.

במוזיאון מוצגים למעלה משישים אוטובוסים, משנות ה-30 ועד ימינו, המבטאים כ-70 שנות תחבורה ציבורית בארץ ישראל. האוטובוסים שופצו וחודשו, תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים, הצבעים המקוריים, האבזור האותנטי וכיו"ב. 

המוזיאון, הממוקם ברח´ משה דיין בחולון, יהיה פתוח בימי חול המועד סוכות. ביום שישי , טז בתשרי, א דחוהמ"ס  וביום רביעי כא בתשרי  בין השעות 9:00-12:00, ובימים ראשון עד שלישי, יח – כ בתשרי  בין השעות 9:00-13:00.