אאא

בעוד מעמד סיום הש"ס שתוכנן להתקיים באצטדיון 'המושבה' בפתח תקווה - בוטל בשל חילולי השבת במקום, בתנועת ש"ס ממשיכים בהכנות למעמד סיום הש"ס הספרדי, שיתקיים ביום שני י"א באב, באצטדיון 'טדי' בירושלים.

בתחילה, רצו המארגנים לקיים את המעמד בגבעת התחמושת, בשטח בו יתקיים ביום שלישי י"ב באב מעמד הסיום של אגודת ישראל בירושלים, אך בשל בעיה לוגיסטית, בקיום שני אירועי ענק באותו השטח בזמן כל-כך קצר, נאלצו בש"ס למצוא מקום חילופי והוחלט לקיים את המעמד באצטדיון טדי.

המעמד בטדי יתקיים בראשותו של מרן הראשון לציון, הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, ולפי ההערכות המארגנים צפויים להשתתף בו למעלה מ-15 אלף איש. 

בתוך כך, עיריית ירושלים החליטה לתקצב את מעמד סיום הש"ס של 'אגודת ישראל', בו צפויים להשתתף כעשרת אלפים איש, בסכום כולל של כ-800 אלף שקל, בעוד את המעמד של תנועת ש"ס, מסרבת העירייה לתקצב.

בעקבות כך, עמלים בש"ס בימים אלו לגייס את הסכום הנדרש להפקת אירוע בסדר גודל כזה, הנאמד בכשני מיליון שקלים. מי שנחלץ ראשון להשגת תקציב הוא השר משולם נהרי, שאתמול השיג תקציב בסך מיליון שקלים ממשרדי הממשלה ובמיוחד ממשרד החינוך.

האירוע באצטדיון 'טדי' יתקיים בשיתוף רדיו 'קול ברמה' שישתתף בהוצאות האירוע הענק וילווה אותו, כאשר אנשי הרדיו מתגייסים להצלחת האירוע.

מלבד הרבנים שיפארו את בימת המעמד באצטדיון, הצוות המארגן ישקיע גם בחלק האומנותי, ובאירוע, שעלות הכניסה למשתתפים צפויה לעמוד על שקלים בודדים, ישתתפו גדולי הזמר החרדי.

אבי מימרן, מנהל התוכניות של רדיו 'קול ברמה' אומר בשיחה עם 'כיכר השבת': "סוף סוף פעם ראשונה יתקיים מעמד סיום הש"ס ללומדי התורה הספרדים בארץ, מעמד משלהם ומכובד לכבודה של תורה. באירוע יושקעו מאות אלפי שקלים בכדי שהוא יהיה על הצד הטוב ביותר, ואנחנו שמחים לקחת חלק מהאירוע הזה".

מעיריית ירושלים נמסר: "האגף לתרבות תורנית נערך לקראת חגיגות סיום הש"ס שמתקיימים אחת ל-7 שנים, כפי שהיה גם בשנים הקודמות. במסגרת זו, תשתתף העירייה חלקית בסדרת אירועים נרחבת ברחבי העיר. האירועים מופנים לקהל הרחב, מכל שכבות האוכלוסיה, ללא אפלייה בין שבטים ועדות".

yc@kikar.net