יו"ר הכנסת אדלשטיין, צפוי להתמנות כיו"ר זמני
יו"ר הכנסת אדלשטיין, צפוי להתמנות כיו"ר זמני (צילום: פלאש 90)

המשבר בקואליציה נמשך: חודש וחצי לאחר שח"כ אביגדור ליברמן פרש מתפקיד יו"ר ועדת החוץ וביטחון, עדיין לא מונה יו"ר חדש לועדה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין למנות את צחי הנגבי לתפקיד, ואילו יו"ר יש עתיד השר יאיר לפיד מעוניין למנות את ח"כ עופר שלח לתפקיד הנחשק.

יו"ר הכנסת, ביקש בשבועות האחרונים מהמפלגות להגיע להסכמה ולא להמשיך את המצב בו הוועדה ללא יו"ר, אך הדבר לא קרה והמחלוקת בין הצדדים נמשכת.

מחר (רביעי), צפוי יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין למנות זמנית את עצמו לתפקיד, עד ששתי המפלגות המסוכסכות יגיעו להסכמה ביניהן.

בשעות האחרונות, פועל היועץ המשפטי של הכנסת בכדי להגיש חוות דעת משפטית שתאשר את מינוי אדלשטיין לתפקיד יו"ר ועדת חוץ ובטחון.

יו"ר הכנסת התייחס לדיווח ואמר הערב כי: "לאחר שנוכחתי לראות שהקואליציה, האופוזיציה וסיעות הבית אינן מצליחות להסכים על זהות מועמד לראשות ועדת חוץ וביטחון, ומתוך אחריות לבית שאני עומד בראשו ובמטרה לשמור על תקינות העבודה הפרלמנטרית החשובה החלטתי שלא אתן שוועדת החוץ והביטחון תהפוך בגלל סיבות כאלה ואחרות לגנון".

"כיושב ראש הכנסת מוטל עליי לנהל את עבודת הכנסת ללא משוא פנים, באובייקטיביות ובאיזון מלא וכך בכוונתי לעשות בראשות הוועדה".