אאא

הבחירות לנשיאות המדינה: יו"ר הכנסת ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין, צפוי להכריז מחר (שני) על מועד הבחירות לנשיאות המדינה. אדלשטיין יכנס את חברי נשיאות הכנסת ומיד לאחר מכן יודיע על מועד הבחירות, כשהערכות הן כי ייערכו במהלך חודש יוני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הודיע במי החליט לתמוך לתפקיד, אך ההערכות הן כי במידה וסילבן שלום יתמודד, נתניהו עשוי לתמוך בו. שר החוץ אביגדור ליברמן העביר לנתניהו מסר כי במידה ולא יידע במי הוא תומך, הרי שהוא (ליברמן), משוחרר ועשוי להודיע על תמיכה פומבית במועמד בו הוא חפץ לתפקיד.

לאחרונה דיווחו מספר כלי תקשורת כי בכוונת ראש הממשלה נתניהו לבטל את מוסד הבחירות לנשיאות או לדחות את הבחירות. אולם הדבר ספג התנגדות עזה מבין ספסלי האופוזיציה. שר הפנים גדעון סער הודיע כי הוא מתנגד לצעדיו של נתניהו: "אתנגד לכל ניסיון, אם יהיה כזה, לדחות את מועד הבחירות לנשיאות או לבטל את מוסד הנשיאות ערב ההתמודדות. לא משנים את כללי המשחק באמצע המשחק".

במקביל, פורסמה התבטאות חריפה של נשיא המדינה שמעון פרס, בנוגע לניסיון לבטל את מוסד הנשיאות: "ניסיון להקים כאן דיקטטורה, עד שהוא לא יהיה שליט יחיד הוא לא יירגע".