אאא

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שהורשע בפרשת הולילנד, ביקש באמצעות פרקליטיו לצאת מגבולות הארץ ולנסוע לקזחסטאן, וינה ופריז בנימוק שפרנסתו תלויה בכך. פרקליטות המדינה הודיע נחרצות כי היא מתנגדת לבקשתו. ההכרעה תובא בפני השופט דוד רוזן שגזר את עונשו של אולמרט: 6 שנים מאחורי סורג ובריח.

לפי הדיווח ב-News1, עו"ד אלי זוהר, פרקליטו של אולמרט אומר כי עיקר פרנסתו של מרשו בשנים האחרונות הוא בייעוץ בחו"ל: "עסקיו של אולמרט הם בפיתוח וקידום יוזמות עסקיות במדינות שונות ובין היתר הוא מעורב בפרויקטים בחקלאות, איכות הסביבה וחינוך בקזחסטאן".

לפי זוהר: "אולמרט משמש כיו"ר ועדת ייעוץ של קרן השקעות קזחית, המשקיעה גם בחברות היי-טק ישראליות, ולדבריו הוא גייס עד היום עשרות מיליוני דולרים למטרה זו. לצורך כך ומטעמים עסקיים נוספים, מבקש אולמרט לאשר לו לצאת לקזחטסאן, וינה ופריז ב-13-6 ביוני"

פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר אומר כי אין כל חשש שמרשו יברח מהארץ בכדי לא להיכנס לכלא: " אין כל סכנה שאולמרט יברח מן הארץ, משום ששורשיו ומשפחתו נטועים עמוק בישראל. אולמרט מאובטח סביב השעון בידי חמישה מאבטחים של השב"כ, ולכן אין סכנה שיימלט. אולמרט מציע להפקיד ערבויות נוספות בסך 1.5 מיליון שקל להבטחת חזרתו לישראל".

המדינה מתנגדת לבקשה. לדברי ראש צוות התביעה בתיק, עו"ד יוני תדמור, מעיקר הדין ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט כמו יתר הנאשמים בפרשת הולילנד היו אמורים להיכנס לכלא כבר בתום הדיון בעניינם אולם לפנים משורת הדין השופט פסק אחרת והם ייכנסו במועד אחר, ואם תאושר בקשתו של אולמרט הכלל בנושא יופר.