אאא

לאחר שספג קיתונות של ביקורת על דירתו במגדלי אקירוב, שר הביטחון, אהוד ברק, עושה זאת שוב.

ברק חתם על חוזה לרכישת דירה נוספת - הפעם במתחם אסותא ברחוב ז'בוטינסקי בצפון תל אביב. מדובר בקבוצת רכישה של דרור הלוי ורביב צולר. גורמים בשוק הנדל"ן המקורבים לעסקה אישרו את דבר קיומה.

בין שכניו החדשים של אהוד ברק ניתן למנות את עו"ד ישראל קנטור, מבכירי עורכי הדין בארץ ומייסד משרד קנטור אלחנני טל ושות', עו"ד דליה טל, גליה מאור, מנכ"ל בנק לאומי, אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות.

ברק הוציא לפני חודשים למכירה את דירתו במגדלי אקירוב למכירה תמורת סכום דמיוני של 40 מיליון שקל, אולם עדיין לא מצא קונה במחיר זה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במתחם אסותא יקומו של ארבעה בניינים: שני מגדלים בני 26 קומות ושני מבנים לשימור. היקף הפרויקט נאמד ב-800 מיליון שקל. מחירי הדירות בפרויקט ינועו מ-2.2 מיליון שקל עד 8.5 מיליון שקל, כאשר המחיר למ"ר נאמד בכ-26 אלף שקל.

הפרויקט שתוכנן על ידי הארכיטקט משה צור, יכלול 155 יחידות דיור בשטח של החל מ-80 מ"ר. שטחי הגן והשטחים הציבוריים עוצבו על ידי האדריכל אלכס מיטליס.

ב-18 בינואר השנה דיווחה קבוצת "העיר החדשה" של דרור הלוי ורביב צולר כי מכרה 103 דירות מתוך 155 דירות לחברי קבוצת הרכישה שהיא מארגנת במתחם אסותא.היקף המכירות בשבוע הראשון של השיווק הסתכם בכ-500 מיליון שקל, לדברי החברה.

מהחברה נמסר כי רוב הרוכשים הם ישראלים שקנו למטרת מגורים ולא למטרת השקעה. לדוגמה, איש עסקים רכש שלוש דירות ששטחן הכולל 386 מ"ר נטו בקומה 23 של המגדל ואיחד אותן ליחידת דיור אחת. הוא שילם 14.6 מיליון שקל, או כ-38 אלף שקל למ"ר.