אאא

ירושלים אומנם יצאה מהמצור שהוטל עליה בשבוע האחרון, אבל הקטסטרופה בעיר נמשכת ובגדול, שורה של מחדלים שמגיעים מראש עיריית ירושלים ניר ברקת ונמשכים בצוות העירייה ומשטרת ישראל ממשיכים לשבש את חייהם של תושבי ירושלים, וכמובן לסכן את חיי ילדי העיר.

רחובות ירושלים עדיין מחליקים, הקרח שנערם על המדרכות ובצידי הכביש נשאר במקומם וכנראה יישאר עוד ימים ארוכים. הורים רבים לא שלחו את ילדיהם לבתי הספר מחשש שיחליקו בדרכם. כל זאת מבלי להזכיר את העצים שקרסו על מדרכות העיר ואף אחד לא טרח לגזום אותם ולפנות את המדרכות וכמובן הפקקים הבלתי נסבלים בכל רחבי עיר הבירה.

אך כל זה לא מנע מהשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ להודיע היום (שלישי) כי החל מהשעה 12:00 תסתיים ה"היערכות המיוחדת" לטיפול בפגעי מזג האוויר. 

 (צילום: גיל יוחנן - Ynet)
שכונת מעלות דפנה בירושלים, הבוקר (צילום: דוד קצביאן - Ynet)
הגדלה

אהרונביץ הנחה כי המשטרה תמשיך בפיקוד ובשליטה על כלל האירועים בעיר ומיד בסיום פעולות כלל הגופים להשבת השגרה יחלו בהפקת לקחים מבצעיים מהסופה האחרונה. 

בתוך כך ראש מחלקת המבצעים במשטרה, ניצב - משנה יוסי בכר, התייחס הבוקר במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת לסופה ואמר: "אפשר להגיד איך לא חזינו? מה לעשות, לא חזינו. אבל אם לא היו ניידות שחסמו את כביש 1 היינו מגיעים לכך שעל הכביש יהיו עוד 2,000 אנשים. זה היה הלילה הכי איום שהיה למשטרה. שוטרים רצו מרכב לרכב. חילצו כל מי שאפשר".