אאא

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' נשאל היום (שני) על ההתפתחות בחקירת רצח הצעירה שלי דדון מעפולה, ואמר כי עדיין לא ניתן לקבוע סופית שהמניע למעשה היה לאומני. במהלך סיור שערך בעפולה אמר: "עדיין אי אפשר לקבוע בוודאות שרצח שלי דדון זה עניין לאומני, החקירה מתקדמת. אני אופטימי". אהרונוביץ' הביע תקווה כי תוך מספר ימים הדברים יתבהרו. 

בשבוע שעבר, ביקר השר אהרונוביץ בבית משפחתה של דדון וסיפר על התקדמות בחקירת אירוע הרצח, "התקדמות דרמטית" לדבריו של אהרונוביץ,  "לא ירחק היום שאותם רוצחים ייעצרו וייתנו את הדין. לרצוח ילדה בדרכה לראיון עבודה זה אחד הדברים השפלים ביותר".

כזכור, יותר מ-2,000 בני אדם הפגינו במוצאי שבת בעפולה במשך שעות, זאת בעקבות החשד הראשוני כי הרצח על רקע לאומני. ההמונים שהתאספו בסמוך לבניין 'יד לבנים' בעיר, נשאו שלטים "הדם של שלי זה הדם שלי" ובקריאה נגד שחרור מחבלים עם דם על הידיים, בכל עסקה שלא תבוא. המפגינים יצאו בקריאה להחמרת עונשם של מחבלים אשר פגעו ביהודים. בשלטים שנשאו - האשימו הפגינים את ראש הממשלה "ביבי תתעורר, המדינה אינה הפקר".

 (צילום: פלאש 90)
בני משפחתה של הצעירה שלי דדון (צילום: פלאש 90)
הגדלה

משטרת עפולה עצרה במהלך ההפגנה עשרה בני אדם בחשד להפרות סדר, אולם מאוחר יותר, סמוך לשעות הבוקר, שבעה מתוכם שוחררו ואילו שלושה מהם נשארו במעצר. אחד העצורים חשוד כי יידה אבנים במהלך ההפגנה ואילו השניים האחרים חשודים שניסו לפגוע ברכבם של ערבים תושבי האזור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה שהשתתף בהפגנה, אמר ל"כיכר השבת": "היינו שם בהפגנה, לצערי בהתחלה היא הייתה בשקט, כשהגענו הרוחות קצת סערו. ראינו הרבה יהודים שאכפת להם שצועקים "מוות למחבלים" ו"נקמה" אבל לצערנו לא ראינו עוד הרבה יהודים שהיו צריכים להגיע והם צריכים לדעת ששלי דדון לא נרצחה כי קראו לה שלי אלא בגלל שהיא יהודיה וזה יכל לקרות לכל אחד מאיתנו".

"הגיע הזמן שיתעוררו כולם ויזעקו שדם יהודי אינו הפקר. אנחנו כל הזמן נלחמים לעורר את העם, קיבלו אותנו באהבה. העם בוחל מהפוליטיקאים ויודע לזהות אנשי אמת, אני מקווה שיתעוררו בזמן". הוסיף גופשטיין.

כזכור, גופתה של דדון נמצאה במגרש חניה ריק באזור התעשייה רמת גבריאל במגדל העמק. הגופה שעליה היו סימני דקירות ואלימות, אותרה זמן קצר לאחר שבתחנת עפולה התקבלה קריאה על היעדרותה של דדון בת ה-19, אשר הייתה בדרכה לראיון עבודה.