אאא

לכבוד יצחק עמר, ראשית, מתי אתה הוא המכונה יוסף_90, מתי אתה יצחק וייס, ומתי אתה לפתע יצחק עמר.

כולם הרי יודעים את העבר המפואר שלך בבית הגאב"ד ר´ משה אריה פריינד, עד שנאלצו ר´ יענק´ל חנון ויצחק מאיר ספרנוביץ לפנות לגבאי הגאב"ד גדליה פוגל, בכדי להביא לסילוקך מן הבית, בעטיין של דברים שאין להרחיב עליהם, והמבין יבין. מכתבי הבד"ץ שיצאו בעניינך (שנת תשנ"ו), עדיין לא נעלמו מן העולם.

מעבר לכך, הכיצד לא תבוש להילחם בראש הישיבה שחיתן אותך ובמסירות נפש גייס כספים למטרה זו.

וכעת לעניין: מדוע כל גדולי ישראל שיצאו למאבק של עמנואל לא יצאו ליפו? את התשובה לכך, יש להתחיל להכין כמה עשרות שנים אחורה. לעבור על היסטוריה קשה עם השמצות ופשקווילים שיצאו מטעם הארגון הקדוש אתרא קדישא על ה´לב שמחה´ מגור בטבריה, על הגאב"ד בעל המנחת יצחק במורד הר הבית. על הדיין ר´ יענקל בלוי (שמאז הוא יוצא מבית הדין כל פעם שאנשי אתרא קדישא מגיעים).

אף אחד לא נמלט מבריונותכם. כך הגאב"ד ר´ משה אריה פריינד בצפת. הראב"ד ר´ ישראל יעקב פישר זצוק"ל בצפת. הראב"ד ר´ משה שטרנבוך בצפת ומירון. כ"ק האדמו"ר מסאטמר ה´ברך משה´ בצפת - שתמך בארגון  קדמונינו ודיבר בגנות אתרא קדישא. הגרי"ש אלישיב בגבעה הצרפתית (שהגיעו עד לפגיעה פיזית ברב ופשקווילים עם תמונת הרב עם ר"ל צלב), עוד ועוד.

לא, אין מדובר בהיסטוריה של אנשים שאין להם חלק כיום באתרא קדישא. אותם פעילים של אז, הם הם מניעי המאבקים כיום. הנבל שזרק טיטולים על הרב אלישיב רוצה היום להיות יורש וממשיך של ר´ דוד, ומשתמש באותן שיטות של אז, במאבקו כנגד הגר"נ קרליץ בפרשיית יפו –אלקטרה.

מדוע הקים כ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן זצ"ל הקים את ארגון קדמונינו? למה מיכה רוטשילד הקים את האגודה למניעת חילול קברים? איך מיכה רוטשילד היה מתקבל בבתי גדולי ישראל, כמו אצל הגאב"ד הרב ישראל משה דושינסקי שהיה מדבר בגנות אתרא קדישא בכאב לב נורא.

למה ר´ משה שאול קליין, ר´ נתן קופשיץ, ר´ עזריאל אוירבאך, ר´ ניסים קרליץ, הרב בעדני, הגרי"ש אלישיב ועד גדולי ישראל דחפו את מיכה רוטשילד ועוד כמה אנשים שעבדו באתרא קדישה לפתוח את האגודה?!

נו בטח, היום אתה מספר, שמיכה רוטשילד התייעץ עם ר´ דוד בכל דבר, אבל כולנו זוכרים כמה פשקווילים פיזרתם כנגדו ואיך מיכה היה צריך לברוח מירושלים בגלל ההפגנות שעשיתם מתחת לביתו, אחרי שסיפר מה אמר לו הגר"ח קנייבסקי עליכם.

ההשתוללות שלכם, היא התכלית והמטרה. כך היה באירופה בספרד כשמצצתם את דמו של ר´ אליקים שלזינגר שעזר לכם שנים רבות, וכך היה ביהוד שלא רציתם לשלוח פקח יחד עם פקח של האגודה למניעת חילול קברים.

המטרה מקדשת את האמצעים, וכשלא מצייתים לכם, הזרוע האלימה מונפת מייד. כן, גם בד"ץ העדה החרדית ספג איומים ופשקווילים במשך השנים, כשסירב להתיישר על פיכם.

בדידי הווה עובדא: ר´ דוד שמידל שלח אותי לנצרת, להיפגש עם ראש העיר ושייח מוסלמי, בכדי לקבל לטיפולנו אדמת קודש מלאה קברים שחוללה.

אחרי מאמצים קשים ובסיועו של הרב יצחק דוד גרוסמן, נתקבל האישור להיכנס לשטח, אלא שמרגע זה ואילך, העסק לא עניין יותר את אתרא קדישא. אף אחד לא בא לאסוף את העצמות.

אחרי כמה שבועות שאלתי את ר´ דוד שמידל מדוע עדיין אתרא קדישא לא התקשרו לקבלן לקבל את העפר, ענה לי בזו הלשון: "אני באופן אישי שלחתי אותך, לא אתרא קדישא. תפנה אליהם..."

אגב, לגבי הדינר בארה"ב, איפה התמונות של ה"אלפים" ולמה ר´ מלכיאל קוטלר לא דיבר? התשובה: בגלל טלפונים שקיבל מפוסקי הדור בארץ.

ביפו, החברים שלך צעקו עלי למה עזרתי לרבנים חשובים להיכנס לשטח לבדוק האם זה קברי ישראל, ובסוף קברו אותם בחלקה של ספק, בביזיון וללא תכריכין (אני הייתי בקבורה).

גם לגבי העצורים, יש לכם "דעת תורה" משלכם: הגאב"ד אמר להם שזו מצווה לפדות את עצמם ע"י הזדהות וחתימה, ואתם אומרים להם לא לחתום ולא להזדהות, הכל ל"טובת המערכה".

אתם יושבים במשרדים ממוזגים והם צועקים בשמש. על מים לשתייה אתם בקושי משלמים. על נסיעות חזור מבית המעצר מי בכלל מדבר. אוכל? עו"ד? נזק ברכוש? הצחקתם אותם.

אבל דבר אחד חשוב יש: כשהנכד של היו"ר נעצר, קיבלתי עשרות טלפונים בהולים לעשות הכל כדי לשחרר אותו מהר.

על עצורים שרצו לחתום ולהשתחרר הפעלתם מכבש. התעלמתם מדמעות הילדים, הנשים וההורים. לכמה מפגינים אמרתם "תיקחו מונית אנחנו נשלם" ועד היום לא שילמתם?!

אתם הרי זממתם שהאדמו"ר מרחמסטריבקא יקבל מכות בהפגנה, וכדי שזה יקרה ביקשתם ממני שלא אתאם את הגעתו עם המשטרה...

בקיצור אם את אתרא קדישא מעניינים קברים, שיתחילו לטפל בזה, ולא להתעלם עד שיש אירוע שאפשר להפגין.

כבר לפני 7 שנים הזמינו את אתרא קדישא לבדוק את השטח ביפו, אבל זה לא עניין אותם. לפני 5 שנים קראו להם למנהרות הכרמל וגם אז זה לא היה מעניין. ביהוד חיכו להם "רק" כמה חודשים וגם שם הם לא באו לפקח. בנצרת מחכה להם אדמת קודש כבר 8 חודשים. ביפו ברחוב שמעון בן שטח הם חפרו מעל 40 קברים. בנשר הם חופרים קברים כבר 4 שנים יום יום. במירון הם חפרו בערב שבועות את מערת הקבורה מתחת למרפסת הכהנים. להם מותר. איסור חילול קברים בתורה, לא נאמר כנראה לגבי אנשי אתרא קדישא.

"אתם ארכיאולוגים חרדים שחופרים איפה שמשלמים", אמר לי יזם חילוני שמצוי בעניינים. הוא גם סיפר בדיוק איך המחירון עובד: "יש לך מיליון דולר? מפנים כל יום שני קברים. יש לך רק חצי מליון? עושים כיפין. אין לך? שולחים מפגינים עם בקבוקי מים".

השיטות הללו, מוכרות היטב. כך למשל אצל מנכ"ל אוסם נערכה "במקרה" הפגנה בזמן מגבית המונית בחו"ל. כנ"ל לגבי הרבנים, בהם אתם משתמשים רק שמשתלם ל"טובת המערכה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אין לכם שום אינטרס במניעת חילול קברים. הכל אינטרסים ציניים של כסף ושליטה. אני יודע היטב עם מי יו"ר רשות העתיקות ישב כל חג לאכול...

אני זוכר היטב איך בזמן ההפגנות ביפו שהגיעו גדולי ישראל מבני ברק ר´ חיים קנייבסקי ור´ מיכל יהודה לפקוביץ, עזבתם את ההפגנה ואמרת לי "עם המשכילים הבני ברקים אנחנו לא מפגינים"...

בקיצור, מי ששולח אנשים לקבל מכות ולשבת בכלא - כדי לעשות על גבם מגביות, שלפחות ייתן משהו מכל זה לאברכים המוכים. במקום זאת, אחרי כל מערכה, עוד עסקן תמים שהאמין לכם, נופל לחובות.

לא לחינם גדולי ישראל נותנים היום את אמונם המלא באגודה למניעת חילול קברים. הגדשתם את הסאה, עברתם כל גבול, קלונכם נתגלה ברבים. סורו נא מעלינו.