אאא

ניחוח של בחירות: יום לאחר נאומו של הנשיא אובמה בעצרת האו"ם בניו יורק, הוא ממשיך על המסלול היהודי, ונפגש עם למעלה מ-900 רבנים מכל רחבי ארה"ב, לרגל ראש השנה.

הועידה ארכה כמחצית השעה ובמהלכה אובמה אמר לרבנים: "ראש הממשלה נתניהו יודע שהוא יכול לסמוך על ארה"ב. הצבעה באו"ם לא תיצור פתרון של שתי מדינות, לא ננטוש את החיפוש אחר שלום צודק ובר-קיימא במזרח התיכון, שיסיים את העימות".

הוא הדגיש כי "הקשר בין ארה"ב וישראל אינו ניתן לערעור. המחויבות שלנו לביטחון ישראל איתנה. מאז שנכנסתי לתפקיד, לא רק דיברתי אלא גם ביצעתי. מעולם לא היו קשרי ביטחון הדוקים כמו היום בין שתי המדינות שלנו. אני מאוד גאה ברקורד הזה".

נשיא ארה"ב, דיבר על ההתרחשויות במצרים ובעולם הערבי וציין שהתקדמות בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים עשויה לצנן את הרוחות במזרח התיכון.

"הדבר החשוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות כדי לייצב את המצב האסטרטגי של ישראל הוא לפתור את המשבר הישראלי-פלסטיני כי זה מה שמזין הרבה מחוסר השקט במצרים. זה גם מה שיצר את המתח העמוק בין טורקיה וישראל, שהן היסטורית שתי ידידות, לכן אנחנו סבורים כי שיחות ישירות הן כל כך קריטיות". אמר אובמה.

בנוסף דיבר הנשיא על החשיבות בשמירת הסכם השלום בין מצרים לישראל וקיום ערוצי תקשורת פתוחים עם המצרים. הוא הבהיר שהמסר הזה הגיע גם לקהיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על קשר אחר עם רבנים: האתר כיפה מדווח כי כ-350 רבנים הנמנים על קבוצת "קונגרס הרבנים למען השלום – פיקוח נפש", העבירו לנשיא מכתב בו הם מבקשים ממנו לפעול נגד ההכרזה על הקמת המדינה הפלסטינית.

"כעת הגיע הזמן לחסל את הרעיון של הקמת מדינה פלסטינית, שראשיה התאבלו על חיסולו של בן לאדן תוך גינוי של הממשל והנשיא האמריקאי ומחנכים את הנוער שלהם להמשיך בדרכו, דרך הטרור".

"אנו הרבנים מייחלים ומתפללים לשלום אמיתי ולא לשלום מזויף שאינו שווה אפילו את הנייר שעליו נכתב", כתבו הרבנים.

"קדושת החיים מעל הכל - כפי שנפסק ב"שולחן ערוך", ובודאי כבוד הנשיא יפעל ברוח הדברים הללו בהצלחה" סיימו הרבנים בתקווה.