אאא

"חשבתי שזה פרויקט חשוב, אמרתי ליזמים שאם יש להם בעיות נעזור להם. חשבתי שהאזור הזה ראוי לפיתוח ולבנייה. גם שר התיירות (דאז) עוזי ברעם ואנשיו היו שותפים לדעה זו. אינני מתייחס לשינויים שחלו, המטרה והייעוד, השילוב של מלונות, מגורים, פיתוח שטחי ציבור בהחלט היו ראויים".

בפתיחת עדותו של אהוד אולמרט במשפט הולילנד הבוקר (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הביע ראש העירייה וראש הממשלה לשעבר את ההתלהבות שהביע ב-1994 מפרויקט הולילנד כפי שהוצג בפניו.

הסנגור עו"ד רועי בלכר חקר את אולמרט על יחסיו עם עד המדינה המנוח שמואל דכנר, הפרויקטור של הולילנד מטעם משפחת צ'רני ואולמרט השיב: "הוא היה אחד מהרבה מאד יזמים שהגיעו לעירייה. היה עקשן מאד. דלתי היתה פתוחה בפניו. מעולם לא נוצרו יחסי ידידות אינטימיים בינינו".

בשלב זה ערך אולמרט השוואה בינו לבין יזמים אחרים עמם היה בקשרים הדוקים בהרבה. למשל האחים זיסאפל שבנו באזור התעשייה מספר רב של בניינים. "יהודה זיסאפל סיפר שהכי אהב לבנות בירושלים כי אפשר לדבר עם ראש העיר", אמר אולמרט. ועל האחים יחזקאל ויהודה ישראל אמר: "הם היו אוהדי בית"ר ירושלים ותרמו לבקשתי לבית"ר, בעיקר בחסויות". על אלפרד אקירוב, יזם המרכז המסחרי של ממילא אמר אולמרט: "השתדלתי לעזור גם בפרויקט הזה, הייתי בקשר ידידותי עם אקירוב".

עו"ד בלכר מיקד את העד ליחסיו עם דכנר ואולמרט אמר: "הוא אמר על עצמו דברים נוראים, הזיוף והרמייה בכתב סחיטה. היה בלבי לא מעט כעס על דכנר. הוא לא היה ידיד קרוב שלי, היה יזם שכמו אחרים דלתי הייתה פתוחה לפניו בגלל שייצג פרויקט שהיה חשוב בעיני".

אולמרט נראה בתמונות חבוק עם דכנר, למשל בפתיחת בית ספר חרדי לבנות שדכנר ורעייתו תרמו לו. "התביעה תטען שאלו ראיות נסיבתיות לקשרים מיוחדים, קשרי שוחד עם דכנר", אמר בלכר. אולמרט: "אינני מאמין שהיא תטען טענה מגוחכת כזו. אם התרומה שקופה וגלויה אין מניעה להצטלם עם התורם. זה לא שינה את היחס הענייני שהם קיבלו בענייניהם האחרים".