אאא

בין רבבות חסידי ברסלב המגיעים מדי שנה לשהות במחיצת ציונו של רבי נחמן באומן בימי ראש השנה, מגיעים גם לא מעט זמרים ואישי ציבור.

בצאת החג, שוחח "כיכר השבת" עם הזמר המזרחי יניב בן משיח ששהה במהלך החג באומן, יחד עם הזמר משה פרץ והתפלל איתו את כל תפילות החג.

"תראה אותי צרוד, שמח, מחייך, תפילות, התעלות, ישתבח שמו לעד - זה מה שמביא אותי לאומן, התפילות", אומר יניב בן משיח. "אין מילים, צריך לבוא להרגיש ולשמוח ואז להבין למה אנחנו מגיעים לכאן כל שנה, כבר חמש שנים שאני כאן".

יניב מגלה שהוא עצמו היה אנטי אומן: "האמת, אני הייתי אנטי לעזוב את הבית והמשפחה והילדים, אני הייתי אנטי, אבל ברוך ה' החברים שכנעו אותי לבוא, והיה לי כמה משאלות ובאתי, חס ושלום לא לנסות את הצדיק אבל מי שמכיר אותי יודע שאני מאמין רק בתפילה. בן אדם שפותח סידור ומדבר עם בורא עולם, בשבילי זה הכל".

עוד אומר בן משיח: "השתכנעתי ובאתי, ודיברתי עם הצדיק וביקשתי ממנו שיהיה שליח טוב בשבילי ובשביל המשפחה, ונעניתי, ומאז כל שנה אני מגיע לצדיק להגיד לו תודה".

לדבריו, "לכל אדם יש את הצדיק שלו שמאיר אותו, שנותן לו סטירה... אז בראש-השנה אני מרגיש התעלות הנפש להגיע לאומן וזאת זכות גדולה".

יניב בן משיח וספר האומנים יהודה חי בדירה באומן
יניב בן משיח וספר האומנים יהודה חי בדירה באומן