אאא

המרוץ לרבנות הראשית: בעוד בגזרה הספרדית ובמאבק לתפקיד הראשון לציון - הכל לוטה בערפל, הרי שבגזרת המתמודדים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי העניינים מתחילים להתבהר, וכעת המועמדים המובילים הנם הרב דוד לאו רבה של העיר מודיעין, והרב דוד סתיו רב היישוב שוהם ויו"ר רבני צוהר, כשגם להרב יעקב שפירא ר"י מרכז הרב לצעירים - יש סיכוי לא קטן.

במקביל, בתנועת דגל התורה נערכים לתמיכה מאסיבית בהרב דוד לאו וזאת לאחר שזכה לברכתו ולתמיכתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

ל'כיכר השבת' נודע, כי במהלך הימים האחרונים ישבו בכירי המפלגה ביניהם חברי הכנסת של התנועה הליטאית וכן 'כוורת הבחירות' המונה את מנחם שפירא מנהל המחלקה המונציפאלית, אליעזר ראוכברגר ושבתי מרקוביץ, יחד עם הרב דוד לאו כשהם בודקים את תמיכתם האפשרית של כל אחד מ-150 חברי הגוף הבוחר.

להערכתם של אנשי דגל התורה, לאור הנתונים המסתמנים, הרי שיש להרב דוד לאו סיכוי טוב לנצח את הבחירות ולהיבחר לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגורמים מציינים כי הוא זוכה גם לתמיכה גדולה של חלק מנציגי חב"ד וגם בקרב ראשי העיר החילונים עימם הוא נפגש בשבוע האחרון.

לדברי גורמים המעורים במאבק, הקרב הנו יחסית צמוד, ולהערכתם דווקא ההתמודדות של הרב יעקב שפירא עלולה לסייע להרב דוד סתיו וזאת ע"י לקיחת קולות מקרב המצביעים החרדים.

להערכתם, הרב שפירא יצטרך לקבל החלטה האם הוא "ממשיך במירוץ תוך לקיחת הסיכון שהוא עוזר לרב סתיו להיבחר, או שהוא יעדיף לפרוש ולאפשר למועמד החרדי לנצח".