אאא

רשת אופטיקה הלפרין נמצאת במשא ומתן מתקדם לרכישת מפעל בקוריאה לייצור עדשות. כך מדווחת הרשת. עלות רכישת המפעל עומדת על סכום של כ-3.5 מיליון ש"ח.

תהליך ייצור העדשות במפעל הינו מבוסס טכנולוגיה יפנית הנחשבת לטכנולוגיית הייצור הטובה כיום. המפעל ממוקם בעיר טייגו (המכונה "עיר האופטיקה"), הנמצאת מרחק שעתיים מסיאול ובקרבת שדה תעופה ובסיסים של הצבא האמריקני.

יעקב הלפרין, מנכ"ל הרשת, אמר כי "רכישת המפעל בקוריאה היא חלק מהאסטרטגיה העסקית של הרשת ומדובר בהזדמנות עסקית כדאית ביותר בתקופה זו".

עוד מוסיף הלפרין, כי בשל המשבר הכלכלי בארה"ב נוצר מצב בו מפעלים באסיה "נתקעו" עם סחורה רבה שהייתה אמורה להגיע לארה"ב. המשבר שנוצר בארה"ב פוגע גם במפעלים לייצור עדשות באסיה עקב הירידה בביקוש והצריכה הנמוכה מכיוון ארה"ב ובנוסף, הרשתות הגדולות אינן מצליחות למכור סחורות קיימות.

באופטיקה הלפרין מוסרים כי רכישת המפעל על-ידי הרשת תאפשר למעשה מתן סדר עדיפויות לייצור אופטיקה לישראל בעוד שעד המשבר סדר העדיפויות של אותם מפעלים היה לספק סחורה לרשתות אמריקניות גדולות כגון וול מארט ומייסיס.

"יתרה מכך, רכישת המפעל תאפשר לנו לקצר את זמן שרשרת האספקה ללקוחות בישראל באופן משמעותי וכן לייצר מותג פרטי משלנו בעלויות נמוכות יותר, כמו גם להביא להרחבת הפעילות העסקית של הרשת מעבר לים", אמר הלפרין. "נוכל אף לספק לרשתות האמריקניות הגדולות את המוצרים בעלויות נמוכות יותר".