אאא

לאחר שחברי הכנסת החרדים הצליחו לנטרל את ההצבעה במושב הכנסת האחרון על "חוק מע"מ 0", ביום שלישי הקרוב תתכנס ועדת הכספים לדיון ארוך ואינטנסיבי בחוק, זאת למרות העובדה שהכנסת מצויה בפגרה ולמרות המצב הביטחוני בדרום הארץ, וזאת על מנת לקדם את הצעת חוק 'מע"מ אפס' על הדיור, חוק שיזם שר האוצר יאיר לפיד.

לדברי ח"כ משה גפני (יהדות התורה), מי שעומד מאחורי קידום החוק בצורה חפוזה זו, ולמרות הפגיעה הקשה בציבור החרדי - הוא שר השיכון אורי אריאל מ"הבית היהודי" שפועל, לדברי גפני, מאחורי הקלעים בכל כוחו להעברת החוק.

כאמור, בעקבות כך, תוקף גפני בחריפות את אריאל. "שר השיכון אורי אריאל מוכר את הציבור החרדי ופוגע בו תמורת האינטרסים שלו" האשים גפני.

גפני הוסיף ואמר כי "אורי אריאל הוא אחד מהאכזבות הגדולות ביותר של הציבור החרדי - וראוי שכל מי שחושב שהוא שותף שלו - שיידע שהוא ימכור אותו ברגע שיקבל את מה שהוא צריך לאינטרסים שלו".

גפני אמר עוד כי הוא וחברי האופוזיציה יילחמו בכל כוחם כדי שהחוק 'מע"מ אפס' לא יעבור, כפי שהצליחו למנוע את העברתו בסוף מושב הכנסת האחרון. "אנו נגיש הסתייגויות ונעשה כל צעד פרלמנטרי שקיים כדי למנוע מהקואליציה להעביר את החוק הרע הזה".

לדברי גפני, "לא רק שהחוק לא יוזיל במאומה את מחירי הדיור, אלא להפך, לדעת כל המומחים החוק יגרום להעלאת מחירים, ואנו נעשה כל מה שנוכל כדי שהחוק המפלה והפוגעני הזה כלפי הציבור החרדי ירד מסדר היום".