אאא

"עקפת את כולנו, אתה נמצא בעולם האמת" במילים אלו, ספד הרב אורי זוהר לאב כלותיו הזמר החילוני אריק איינשטיין שהובא הצהריים (רביעי) למנוחות בבית הקברות טרומפלדור בתל אביב. 

הר' זוהר התייחס לסיקור המקיף בעיתונות בנוגע לפטירתו של איינשטיין, ולכך שהיה "אנוס" ורצה לעשות טוב: "ראיתי בעיתון "הלך ענק", איזה ענק, איזה טעות ואיזה בלוף, תראה איך עם ישראל בוכה עליך". זוהר המשיך ואמר: "היית אנוס גמור, חיית בעולם של טוב, לא יכולת להבין את הרע, עשית טוב לכל עם ישראל כי אתה בנאדם, מתוך השירים ראו את הנשמה שלך". 

"תלמד זכות עלינו - על כולנו" אמר הרב זוהר בדברי ההספד שנשא: "אני נפרד ממך, אנחנו לא נעזוב אותך, זכות גדולה הולכת לפניך - כל הטוב שעשית, השם רצה אותך אתו".

 (צילום: פלאש 90)
אריק איינשטיין ז"ל (צילום ארכיון: פלאש 90)
הגדלה

כזכור, שתי בנותיו של איינשטיין חזרו בתשובה ונישאו לאפרים ושלום - שני בניו של הרב אורי זוהר. גם רעייתו אלונה ז"ל חזרה בתשובה. באחת התקופות בחייו, כך לפי בני משפחתו, השתתף איינשטיין בשיעורי תורה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לאיינשטיין ואמר: "כולנו גדלנו על השירים שלו. אמרת אריק איינשטיין אמרת ארץ ישראל. אריק היה זמר נפלא ואדם נפלא. השירים שחיבר ושר הם פס-הקול של מדינת ישראל. אהבתי אותו מאוד. מדינת ישראל נפרדת בעצב רב מענק התרבות שיחסר לנו מאוד. אני ורעייתי כואבים מאוד את לכתו". 

 (צילום: פלאש 90)
נתניהו בהלווית אריק איינשטיין, היום (צילום: פלאש 90)
הגדלה

ח"כ אלי ישי (ש"ס) הפתיע אמש כשהוציא הודעה לתקשורת דקות אחרי פטירתו של הזמר הישראלי, ובה ספד לו: "הוא היה יוצר ייחודי שידע את שפת העם כולו, צר לי על לכתו. תרומתו של אריק אינשטיין לעולם השירה הישראלית הייתה ייחודית, יצירותיו ימשיכו ללוות את המדינה עוד שנים רבות קדימה. צר לי על לכתו ותנחומי למשפחתו".