בועז סופר. צילום: פלאש 90
בועז סופר. צילום: פלאש 90

מנהל רשות המיסים, יהודה נסרדישי, אמר היום בוועדת הכספים, כי המס על הבנזין עלה לאחרונה לפני 13 שנה. הוא גם התייחס לבקשת נהגי המוניות לבטל את העלאת המס עבורם. נסרדישי אמר כי המס על הסולר לא עלה, וכי 90% מנהגי המוניות משתמשים בסולר.

הוועדה אישרה את העלאת המס שבוצעה על ידי האוצר לפני מספר שבועות. הוועדה גם דנה בהצעת האוצר להעלות את המע"מ באחוז. נציין כי אין חובה לקבל את אישורה של הוועדה בנידון, כי אם להתייעץ עימה. העלאת המע"מ באחוז אמורה לעלות ישירות על שולחן הכנסת.

במהלך הדיון הובהר לנוכחים כי העלאת המע"מ תחול רק על עסקים, וכי העמותות והמלכ"רים לא יכללו בהעלאת המע"מ.

יו"ר הוועדה משה גפני, ביקש מהאוצר הבהרות, האם המתווה של הורדת מס ההכנסה נותר בעינו. יתרה מזו אמר גפני, כי במהלך הדיונים שיתנהלו בוועדה בעניין הפחתת המס על חברות ויחידים, הוא ידון גם בהעלאת המע"מ. "אנו נחבר בין הדיונים הללו מאחר וזאת מדיניות הממשלה הכוללת והם אינם שני דברים נפרדים. אי אפשר להפריד בין הנושאים כאשר מצד אחד מסייעים לחזקים בהפחתת מיסים שונים, ומצד שני פוגעים בחלשים בהעלאת מע"מ. אנו נצטרך לשמוע את כל הצדדים על שני הנושאים יחד, להישיר מבט אל הציבור, ולהצביע בעד או נגד המדיניות הזאת". אמר ח"כ הרב גפני.

נציג האוצר, בועז סופר, אמר בתגובה להצעת הח"כים חיים אורון ושלי יחימוביץ להחיל מס דיפרנציאלי שיעלה יותר על רכישת מוצרי יוקרה מאשר על מוצרי בסיס, כי הדבר לא הוכיח את עצמו במדינות העולם אשר ניסו זאת.