אאא

דיון סוער: ועדת הכספים אישרה בשעות הצהריים (שלישי) ברוב של שמונה תומכים מהקואליציה מול ארבעה מתנגדים מהאופוזיציה העברה תקציבית למשרד הדתות בראשות יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט וסגנו אלי בן דהן.

8,138 מיליון שקל יועברו לצורך תגבור פעולות משרד הדתות כגון מיגון מבני דת, פיתוח בתי עלמין, מתן מענה לקבורה חילונית והערכות לשנת השמיטה. 7 מיליון שקל לצורך תגבור פעילותן של המועצות הדתיות וכן לצורך מתן ייעוץ חשבונאי למועצות.

5,350 מיליון לתקציב המועצות הדתיות לצורך תגבור השתתפות המשרד לשירותי דת בתקציבן השוטף של מועצות דתיות באזור הפריפריה.

3,345 מיליון שקל לצורך תקצוב המרכז למקומות הקדושים שהועבר מאחריות משרד התיירות לאחריות משרד הדתות.

45 מיליון שקל בהרשאה להתחייב לצורך ביצוע פרויקט מחשוב במועצות הדתיות

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני תקף במהלך ישיבת הוועדה ואמר: "אני רוצה לדעת באיזה שלב הוכנה הפנייה הזו? לפני חוק המע"מ או אחרי חוק המע"מ? כמו כן, לגבי העברת התקציבים למועצות הדתיות אני רוצה לדעת לאיזה מועצות בדיוק".

גפני עקץ את "הבית היהודי" ואמר: "האם במקרה בראש המועצות הללו עומדים אנשי הבית היהודי? בנוסף אני רוצה לדעת מי החליט שמעבירים את האחריות על המקומות הקדושים ממשרד התיירות למשרד הדתות ולמה צריך כסף בגלל ההעברה הזו?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"האם יכול להיות שבמסגרת ההעברה הזו היה סיכום בין שר האוצר לשר הכלכלה שבתמורה לכך הבית היהודי יתמוך במע"מ אפס. יש כאן שוחד בתמורה להעברת מע"מ אפס", הוסיף גפני.

ח"כ יצחק כהן (ש"ס) תקף גם הוא את העברה ואמר: "כמי שעמד בראש משרד הדתות, כל ה-70 מיליון האלה איך שאני רואה אותם הם קומבינה אחת גדולה. כשאתה לוקח סכום ומכניס תחתיו המון מטרות, הכוונה היא למרוח. אני מאוד מתפלא על חברי אגף התקציבים, אני מצפה מהם למקצוענות וליושר אינטלקטואלי. הדבר התמוהה ביותר הוא ההעברה של 45 מיליון לצורך מחשוב במועצות הדתיות. אין בזה שום צורך, המערכת מצוינת, ויש כאן הרגשה של תרגיל מסריח".

ח"כ סתיו שפיר תקפה במהלך הדיון את יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי: "אתם מאפשרים כאן פשוט שחיתות. כל מה שמעניין אתכם זה מה שקורה בשטחים, כל שאר המדינה לא מעניינת אתכם".

סלומינסקי השיב: "הכל שקר אצלך, אין כאן שום דבר שקשור לזהות היהודית. אותנו לא מעניינת שאר המדינה? הייתי לוקח אותך ללוויות של הציבור שלנו. את לא מתביישת?"