אאא

היום (יום ג´) בשעה 11 תושמע אזעקה עולה ויורדת בכל רחבי הארץ - התושבים יתבקשו להיכנס למרחבים המוגנים. אם יהיה צורך באזעקת אמת - האזעקה תושמע מייד לאחר האזעקה הראשונה.

התרגיל השנה גדול בהיקפו מתמיד, בשנה שעברה הושמעה אזעקה בכל הארץ, אך מי שהתבקש להיכנס למרחבים מוגנים היו רק תלמידי בתי הספר ועובדי משרדי הממשלה.

לאחר יומיים בהם תרגלו גופים שונים תרחישי מלחמה, במהלכם נפלו מאות טילים ורקטות בנקודות שונות ברחבי הארץ, יתבקשו האזרחים גם להשתתף בתרגיל. מוסדות ציבור, מפעלים, ומוסדות חינוך יבצעו את התרגיל באופן מרוכז וינחו את אנשיהם להיכן עליהם להגיע.

סגן השר מתן וילנאי קיים הערכת מצב מסכמת ליומו השני של התרגיל, לאחר שביקר בכמה משרדי ממשלה, במד"א ובמשטרה. במהלך היום השני המשיכה המלחמה בצפון ובדרום, יחד עם אינתיפאדה פנימית, ובנוסף גם כמה טילים בעלי ראש קרב לא קונבנציונאלי.

"למדנו במלחמת לבנון השנייה ובמבצע עופרת יצוקה כי מי שמכין את עצמו ומתרגל – יודע לתפקד בשעת אמת. התרגיל מתנהל עד כה בצורה טובה מאוד. יש שיתוף פעולה בין הגורמים הרלוונטיים ואני משוכנע שהתרגיל יביא ללמידת לקחים נוספים בנושא מוכנות מדינת ישראל לשעת חירום", "מתרגלים תרחישי קיצון מחמירים, בניסיון לבדוק את כלל המערכת בהתמודדות עם מקרים מורכבים. למרות העובדה שאיש לא יפקח למעשה על מידת השתתפותם של אזרחים בתרגיל, במערכת הביטחון מעריכים כי ישנה בקרב הציבור מודעות גבוהה לעניין ורבים אכן יקדישו מספר דקות מזמנם כדי להגיע למרחב המוגן" אמר סגן שר הביטחון.

בפיקוד העורף מסבירים כי עבור מי שהכניסה למרחב המוגן מהווה שיבוש בלתי סביר של שגרת החיים - יכול להמשיך בשיגרה ועליו להכיר את המרחב המוגן שאליו צריך להיכנס. כמו"כ תנועת כלי הרכב והתחבורה תימשך כסדרה, אין לצאת מהמכונית לצורך תפיסת מחסה.