אאא

לכבוד מלאות עשרים שנה לכינון יחסים דיפלומטים בין ישראל לאזרבייג'ן, ערך שר החוץ של מדינת ישראל יו"ר ישראל ביתנו מר אביגדור ליברמן ביקור מדיני מיוחד במדינה, בראש משלחת מיוחדת מטעם ישראל.

ליברמן, העומד בצמרת הדיפלומטיה הישראלית, ניצל הזדמנות זו כדי לערוך ביקור בקהילה היהודית ולהפגש עם ראשיה.

המפגש המיוחד עם ראשי הקהילה היהודית והארגונים היהודיים במדינה נערך באולם בית הספר 'אור אבנר חב"ד' השוכן בקרית החינוך היהודי בבאקו, בצוותא עם שגריר ישראל באזרבייג'ן מר מיכאל לוטם ושל מר רון שכטר קונסול נתיב.

כזכור, הוקמה קרית החינוך בסיועו של נשיא המדינה מר אלהם אלייב ורעייתו העומדת בראש קרן צדקה מיוחדת, אשר חנך בצוותא עם נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים ר' לוי לבייב את המקום לפני מספר שנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

את המפגש עם הקהילה היהודית ליווה שליח חב"ד בבאקו הרב שניאור סגל, שבמהלך הביקור כולו נלווה אל שר החוץ, תוך שהוא מציג בפני שר החוץ את כל הפעילים וראשי הארגונים הפועלים במדינה.

כאשר נכנס שר החוץ לבית הספר הוא נדהם למראה עיניו ואמר כי קשה להאמין עד שלא רואים ונפגשים במציאות הזו, פנים אל פנים. "זה היה נראה כמו חלום לא אמיתי, שבמדינה מוסלמית יוקם בית ספר יהודי, בתמיכת הממשל, בכזה פאר והדר", אמר ליברמן.

בכיתה ללימודי עברית הוא התרגש לשוחח עם הילדים בעברית. הוא נפגש ושוחח עם הנהלת בית הספר, המורים וצוות החינוך. ליברמן הסתובב בין הכיתות ושוחח עם כמה מהילדים. לסיכום הוא ביקש למסור את הערכתו הרבה ואת תודתו לר' לוי לבייב, "על ההשקעה והמסירות למען החינוך היהודי בכל פינה בעולם".