(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
תוכן גולשים
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

תמיד ראיתי אותך, מגיע להתפלל בספירת העומר מגולח. עולה לתורה עם סנדלים ללא גרביים, אוכל במסעדות עם כשרות מפוקפקת, משתתף בתוכניות ריאליטי בדרגת צניעות פחות ממינימלית. ושתקתי.

ראיתי אותך הולך ללא ציצית ומדבר בשעת התפילה במקומות בהם אסור לדבר בשום אופן, ומנגד שואג עלי כאשר אינני מקפיד לעמוד מלוא קומתי בעת אמירת המי שברך לחיילי צה"ל, והתפילה לשלום המדינה. ושתקתי.

ראיתי את בנותיך הולכות בלבוש פרוץ, את אשתך ללא כיסוי ראש כהלכתו, את בנות משפחתך משתתפות בשרות לאומי, עליו אמרו רבותי כי הוא "יהרג ואל יעבור" ושתקתי.

שתקתי, כי בכל זאת ראיתי בך שותף לדרך הכללית של תורת ישראל, גם אם הינך מתקשה לשמור את כל פרטיה ודקדוקיה אך דרכנו היא דרך אחת. לכן הקפדתי לקנות בחנותך - חובש הכיפה הקטנה לפני החנות הזולה יותר השייכת לחילוני, הזמנתי אותך אלי לתיקון מכונת הכביסה למרות שהיית יקר יותר, כי חשתי איתך כאחי. אך טעיתי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טעיתי בכך שחשבתי שמי שדורך על דיני התורה, לא ידרך על התורה עצמה.

אני שמח בכ"ז על הלימוד אותו למדתי למרות שכר הלימוד אותו שילמתי ועוד אשלם. אך לילדיי כבר לא אצטרך להתאמץ להסביר מדוע המיזרוחניקים הם שונים מאיתנו הרי הם גם דתיים.

לא עוד נאלץ להתאמץ להסביר את הימנעותינו מהתתפות בשמחתכם ביום העצמאות.

לכו אתם לדרככם ואנו לדרכנו ברבות הימים אני משוכנע שבהירות ההשקפה וההבנה כמה צדקו רבותינו במלחמה במזרחי תשתווה להפסדים הגשמיים אותם נחווה בקרוב.

שלום ולא להתראות.

נ.ב. ח"כ משה גפני, שריין ביומנו כבר ביקור בהתנחלות מעלה עמוס לפני הפינוי. ע"מ להתחייב לשמור מתוך הממשלה על האינטרסים החשובים שלכם.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.