אאא

מספר שעות לאחר ששופט מצרי החליט לזכות אותו בפרשת הרג המפגינים ב-2011, הופצה בעמודים מצריים ברשתות החברתיות תמונת 'סלפי' ראשונה של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק. לצד מובארק, נראה חייל שככל הנראה הוצבא לשמור עליו.

לאחר זיכויו, הוא שוחח באמצעות הטלפון עם כלי תקשורת במדינה והודה לציבור שתמך בו: "שלומי טוב, השבח לאל. ב-25 בינואר חשך עליי עולמי, אני לא יכול לתאר את זה". בינתיים, בקהיר יש מי שיוצא להפגין כנגד הזיכוי. כ-70 בני אדם נעצרו בהתפרעויות במהלך היום.

מובארק ככל הנראה ימשיך לשהות במאסר עד תחילת שנת 2016, וזאת בשל הרשעתו בפרשת "ארמונות הנשיאות".

כזכור, לפני כשנתיים (15.01.2012), לאחר המהפכה הראשונה במצרים, קרא מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל לציבור להתפלל עבור מובארק והביע את תקוותו כי יזוכה מהפרשות בהן שמו היה מעורב. "האיש הזה מובארק, הביא כבוד למצרים, היו מלכים נשיאים מעריצים אותו, הוא עשה כבוד למצרים, הוא הביא הרבה כבוד למצרים, הוא מנע מלחמות, ובמלחמות 'מזה ומזה תאכל החרב' מכאן ומכאן נהרגים, כאן הוא מנע מלחמות, איש שלום, אוהב ישראל". 

"הוא נפל עכשיו" אמר הרב עובדיה באותם ימים, "ואני תפילה, אומר לכם, אני מתפלל להקב"ה שיציל אותו מיד שונאיו, ויטע בליבם של השופטים שלו חכמה בינה ודעת, דעה והשכל, משום הכרת הטוב שיפסקו דינו ויוציאו לאור משפטו ויוציאו אותו זכאי, ואח"כ אני יעמוד להתפלל שה' יתן לו רפואה שלמה ויהיה בריא, מצווה להתפלל על כל אוהבם של ישראל".