צבי יחזקאלי  (צילום: יעקב נחומי / פלאש 90)
אאא

שנים מעטות אחרי שחזרתו בתשובה הדהימה אפילו את חבריו הקרובים ובני משפחתו, העיתונאי צבי יחזקאלי מערוץ 10 ומגיש תוכנית יהודית בערוץ 20, מספר על תהליך חזרתו בתשובה. לדבריו, הליך החזרה של כל אדם שעשה את הדרך כמוהו מגיע דווקא ברגעי משבר אישי.

בראיון לתוכנית "שמונה עד עשר" ב"קול ברמה", הוא אמר: "אני חושב שבעיקרון תהליך תשובה של אדם ישראלי וחילוני, זה מתחיל אצלו בסוג של משבר שהוא מודע לו או שלא. הוא לאו דווקא חייב להיות משבר רע ולפעמים מקשרים תשובות למקום נמוך. לפעמים זה יכול להיות משבר ערכי ואני חושב שבסופו של דבר כשמגיע הרגע שאתה מכיר בהשם ורוצה להתקרב אז יש רגע שאתה אומר 'תשמע, לא טוב לי. לא נראה לי שבשביל זה עולם יתקיים'".

"אחרי האירועים האחרונים אדם שואל את עצמו 'בעצם למה באתי לכאן?' ואז מתעוררת הנקודה שאולי בחיים שלי הערכים לא סודרו נכון. זאת אומרת, כולנו גדלנו על איזה שהם ערכים וזה לא נכון שאין ערך בחיים חילוניים. אני גדלתי בבית שהערך היה לתרום למדינה, אהבת ארץ ישראל ולהיות ישראלי טוב אבל אז אתה מגיע לאותה נקודת שבר שאתה מבין שהערכים הללו לא מספיקים לך לחיים. לא מספיק טוב איתם לא טוב לך בפנים ולא טוב בסופו של דבר גם לסביבה ואז אתה מחפש את הטוב הגדול הזה. הטוב האלוקי שבעצם עשה את העולם הזה לטוב ואתה רוצה להיות חלק ממנו".

ולדברי יחזקאלי, השאלה שעומדת בפני אותו אדם בצומת שבה הוא נמצא היא איך עושים את השינוי הדרמטי. "השאלה האם אתה עושה זאת בשיטות שיש בעולם או שאתה עושה זאת בשיטה שנמצאת אצלך בנשמה היהודית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"תראה, זה עניין של קשר", משיב יחזקאלי לשאלה כי לא לכל אדם יש את רגעי המשבר האישיים שמביאים אותו לחפש את התשובה. "אנחנו מחפשים קשר עם השם וכשאין לנו קשר עם השם, השאלה כמה אנחנו מרגישים חוסר בזה? גם מערכות היחסים שיש לנו בעולם ואני יכול להסתכל על חיי הקודמים עם חברים. בסופו של דבר אדם מגיע לנקודת אמת שהיא בדרך כלל ברגע אינטימי - איש של עצמו שהוא אומר 'תשמע, זה לא זה. אני מרגיש בלב שאני ראוי ליותר ושאני יכול ליותר'. אדם אומר לעצמו את הדברים האלה מבלי לקשר למה סובב אותו או לאיכות חייו הכלכלים או הקריירה שלו".

שנים מעטות לפני שהתחתן, יחזקאלי החל להתקרב ליהדות ולהוגה בדעותיו של רבי נחמן מברסלב ואף עושה הוא את דרכו אל קברו בראש השנה.

ב-2008 הוא נישא בחתונה סודית בחוות הר הרוח סמוך לירושלים, בנוכחות בני משפחה וחברים קרובים. שנה וחצי לאחר מכן חבק בת לה קרא הלליה. יחזקאלי האב הסביר אז את הבחירה בשם המיוחד, וסיפר כי "זו ילדה שנולדה מתפילות ולכן רצינו גם בשם שלה להלל את השם".