אאא

אחרי רכישת תנובה בידי הסינים, חברה ישראלית נוספת עוברת לידיים זרות. קבוצת קוסטו, חברת אחזקות תעשייתיות בינלאומית שבסיסה בסינגפור רוכשת את טמבור. 

דניאל קיונין, מנהל הפיתוח העסקי של קוסטו והאחראי על פעילות הקבוצה בצפון אמריקה: "אנחנו מאמינים בהשקעות בנות קיימא, לטווח ארוך. טמבור המובילה בתחומה בישראל. יחד עם עובדיה נרחיב את הפעילות המקומית ונהפוך אותה למובילה בתחומה בעולם"

קבוצת קוסטו הבינלאומית, הינה קבוצת אחזקות תעשייתיות בבעלות פרטית, המנהלת פעילויות מגוונות בתחומי הבנייה, הנדל"ן ותעשיית חומרי הבנייה, הכרייה, נפט, גז, אנרגיה, מערכות מידע (IT) והחקלאות.

ההשקעה של קוסטו בטמבור נעשית במסגרת מימוש האסטרטגיה של הקבוצה להגביר את פעילותה בתעשייה המסורתית וליצור סינרגיה עם עסקי הבנייה וחומרי הבנייה של הקבוצה במזרח אסיה ובמזרח הרחוק.

דניאל קיונין, מנהל הפיתוח העסקי של קוסטו, והאחראי על פעילות הקבוצה בצפון אמריקה, ציין כי קוסטו אינה משקיע פיננסי. "אנחנו מאמינים בהשקעות בנות קיימא, לטווח ארוך. טמבור היא המובילה בתחומה בישראל ובחרנו בה כדי להפוך אותה – יחד עם עובדיה לחברה ישראלית מובילה בתעשיית חומרי הבנייה העולמית. זוהי השקעה ראשונה שלנו בישראל ולאור החדשנות והיזמות שגילינו כאן במהלך הבדיקות שקיימנו לקראת העסקה, בוודאי שנשקול ביצוע עסקאות נוספות בשוק הישראלי." ציין ביוקינן.