אאא

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, הודף בסוף-השבוע את האשמות מצד כלי תקשורת חילוניים כאילו הוא דואג למגזר החרדי בלבד. בראיון נוקב ל'דה מרקר', הוא אומר: "אני לא מסתיר, ולא אסתיר בעתיד, שזה חלק מתפקידי לדאוג למגזר החרדי. אבל האם אני דואג רק להם ולא לחילונים? זה רחוק מהאמת".

אטיאס נכנס לתפקידו לפני חודשים ספורים, וכבר הצליח להרגיז את ראשי הענף. זה קורה לאחר שהוא מקדם לאחרונה הקמת עיר חרדית חדשה בוואדי ערה – חריש שמה.

אטיאס דואג להזכיר לתוקפים אותו כי הוא לא הראשון שיזם את הרעיון. היה זה אריאל שרון שעסק בנושא תחילה, ואת הרעיון המשיך לרקום השר לשעבר מאיר שטרית.

"שטרית היה זה שיזם את הרעיון שחריש תהיה עיר חרדית, ואחריו תמך ברעיון גם בוים. אז להגיד שאני פועל רק לטובת הסקטור שלי - זה פשוט מעוות. האם אתה יודע שמדי שנה יש 5,000 זוגות חרדים שמתחתנים ואין להם היכן לגור? הרי יש במגזר הזה מצוקה איומה. בבית"ר עילית ובמודיעין עילית עצרו את הבנייה, ובבני ברק כבר אין מקום.

"אמרתי בעבר ואני חוזר על כך שוב - אני חושב שאסור לערבב אוכלוסיות. אוכלוסייה חרדית צריכה לגור במקומות של חרדים וכך לא נגיע למצב שמגזר מסוים פוגע באחר. הרי זה מה שקורה כעת בקרית יובל בירושלים, וכל העניין עם ההפגנות בסופי שבוע על נושא החניונים. אני דוגל בהפרדה של האכלוס כפתרון בריא. אם לא תקום חריש, עוד ועוד זוגות מבני ברק יגלשו למקומות אחרים בגוש דן, פשוט כי אין להם מקום אחר - ועל כן, קידום הקמתה של חריש הוא גם אינטרס של החילונים".

וכאן אטיאס אחראי על התבטאות שנויה במחלוקת, שמן הסתם תעורר סערה: "אז האם אני דואג לחרדים? אותם אני שולח לואדי ערה ואת החילונים אני משכן במרכז, במרחק של 20 דקות מתל אביב".