אאא

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס מספק היום כותרת רעשנית, במהלך נאומו בפני חברי לשכת עורכי הדין בתל אביב, במסגרת מפגש בעניין הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל.

אטיאס אמר בין היתר כי "יש צורך ולעצור התפשטות מוואדי ערה של אוכלוסייה שאינה אוהבת את מדינת ישראל, וזאת בלשון המעטה. אני דואג מפני התפשטות אוכלוסייה ערבית לחלקים שונים בישראל", דברי השר.

עוד אמר אטיאס כי "אם נמשיך כך נאבד את הגליל. אני חושב שלא מתאים לגור ביחד, אנחנו יכולים להיות יפי נפש, אבל זה לא מתאים. תראו מה קרה בעכו. היה אצלי אתמול ראש עיריית עכו שלוש שעות ושאל אותי איך מצילים את העיר. הוא אומר לי תביא ערימת חרדים נציל את העיר, למרות שאאבד את כוחי הפוליטי. הוא מספר שערבים מתגוררים בבניין של יהודים ומבריחים אותם".

ביחס למצוקת הדיור לזוגות צעירים, בנושא זה הבטיח לטפל באופן מיוחד, אמר השר: "יש מצוקת דיור גדולה לכלל הזוגות הצעירים בישראל בין היתר בגלל מיעוט שיווקים של קרקעות בשנים האחרונות במינהל מקרקעי ישראל ובמשרד השיכון וגם בגלל יכולת קבלת החלטות לא טובה שנבעה מריבוי שרים במשרד הבינוי והשיכון - בעשר השנים האחרונות התחלפו 8 שרים במשרד וגם מינהל מקרקעי ישראל לא תמיד היה שייך למשרד הבינוי והשיכון".

"יש מצוקת דיור גדולה בקרב זוגות צעירים חרדים ובכלל בכל האוכלוסייה. אני כחרדי לא חושב שחרדים צריכים לחיות בשכונות חילוניות כדי שלא יהיה חיכוך. באוכלוסיה החרדית נישאים מידי שנה 6,000-5,000 זוגות, נוצר קושי כי הם זקוקים לחיי קהילה מיוחדים, לאור לאורח החיים שלהם".

השר הוסיף ואמר: "אני מתכוון לשווק קרקעות בהיקף גדול לציבור ערבי בגליל על מנת לפתור את בעיותיהם וכן קרקעות לחילונים ולחרדים".