אאא

שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס מש"ס יעניק שורת הטבות בכדי להחיות את איזורי הפריפריה, כך אמר היום במסגרת הופעתו בכנס התאחדות הקבלנים באילת.

אטיאס פתח את דבריו בהבטחה לייצר תוכנית יעדים. "הדבר המרכזי שעלי לעשות הוא שינוי ארגוני במשרד", התאים עצמו השר לרוח חוק ההסדרים, העוסק לא מעט בשינוי שכזה.

"זוגות צעירים שאין ידם משגת לרכוש דירה הם דבר בלתי אפשרי ובלתי נסבל ואני בשליחות המשרד שואף לפתור קודם כל את הנושא הזה ולא במילים ובסיסמאות", אמר השר, אך ביקש להרגיע את הרוחות באולם ומסר כי לכך הוא יזדקק לזמן וסבלנות של השוק.

"יכולתי להישאר במשרד התקשורת, הצלחתי שם אך בחרתי לבצע את המעבר בעיקר על רקע החלטת הרב עובדיה. המשימה של הרב עובדיה היא שתהיה יכולת לתת קורת גג לצעירים וגם ללא צעירים", אמר אטיאס.

השר הוסיף ואמר: "לכן העליתי את הנושא של החזרת המענקים במסגרת הדיונים על תקציב המדינה". מי שחיפש בשורה מעשית בדברי השר קיבל גם כזו. "אנחנו רוצים לצאת במבצע שימשך 3 שנים של הצפת הפריפריה בתחום הדיור", אמר אטיאס. לדבריו, המדינה תשתתתף בהחזרי המשכנתא במסגרת תשלומים לזכאים בפריפריה בהיקף של 500 שקל מתוך 2,500 של כל החזר חודשי".