אאא

שר הבינוי והשיכון לשעבר ח"כ אריאל אטיאס נאם היום בהצבעת אי אימון בכנסת ותקף את שר האוצר יאיר לפיד, כשהוא אומר כי המחאה החברתית שפרצה בשבוע האחרון נגד גל הגזירות - תתגבר. 

אטיאס פתח את דבריו ואמר: "כבוד שר החקלאות, אני מנצל את העובדה שאתה פה. אתה בטח תחזור לישיבת הממשלה, ואני מצפה שתעביר את המסר, אני לא יודע אם תעשה את זה, לשר האוצר יאיר לפיד".

"במשך למעלה משנה הסברת לעם ישראל בשיטות המקובלות עליך, בפייסבוק, בטלוויזיה, בכנסים, שאתה לא תהיה כמו הקודמים, הפוליטיקה הישנה. אתה לא תצא מהחדרים האחוריים ופתאום נשמע שעוד פעם מעמד הביניים והאדם העובד – כאילו שאנחנו דואגים רק לסקטור, האדם העובד זה כל עם ישראל".

"ובסוף, כגודל הציפייה גודל האכזבה. האדם העובד – מתברר שעבדת עליו. תוספת מע"מ, תוספת מס הכנסה ישיר, לפגוע בסבסוד לצהרונים, שזה בדיוק האדם העובד. מי נהנה מהצהרונים? נשים שעובדות ולא צריכים לחזור ב-13:00 בצהריים לביתם לאסוף את הילדים מהגנים ומבתי-הספר, פוגעים בהם, מבטלים להם את זה".

"אומר מנכ"ל הביטוח-לאומי, שעשרות אלפי ילדים ייכנסו מתחת לקו העוני. מי שישמע שקצת מעל קו העוני זה עוד משהו שאפשר לחיות אתו. גם זה אי-אפשר לחיות אתו. למה יצאו 10,000 איש לרחובות ויצאו עוד יותר? בגלל הפער בין ההבטחה לבין המציאות".

"אם הוא היה אומר: אני לא מקבל את העמדות האלה, אני אפעל לשפר אותן – אבל הנחרצות הזאת: אני לא אהיה כמו הפוליטיקה הישנה, אני לא אהיה בספסלים האחוריים ופתאום יצא ונשמע שעוד פעם לקחו לנו כסף – ההונאה הגדולה הזאת ונשף המסכות שהסתיים ביום שהתקציב יצא לאור, זה מה שמקומם את האנשים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"דבר נוסף, אין בשורה כלכלית אחת בתקציב הזה. נותנים מקל? תביאו גזר, תנו מנוע צמיחה, תגרמו לאנשים שתהיה להם סיבה לצאת לעבוד. תנו להם את היכולת לעשות את זה. עוד קצבאות ילדים, להוריד עוד מכה. מי זה קצבאות הילדים? זה כל עם ישראל.

"עם ישראל מפסיד מזה בגלל שבסוף יהיה לו פחות צריכה בכסף הזה ללכת לקנות בסופרמרקט. אבל אם היה מנגד מנוע צמיחה, אז אומרים: אתה יודע מה, יש פה ויכוח כלכלי, זו מדיניות קפיטליסטית וזו מדיניות סוציאליסטית. אבל גם בעולם הקפיטליסטי חיים על עולם של צמיחה. עולם של צמיחה זה עולם של תחרות. אז לא נוגעים בוועדים, כי מפחדים מעופר עיני".

"לא עושים שום דבר מול הרשויות המקומיות, בגלל שמפחדים משביתה. אז כדאי שתפחדו גם מהלחץ שמתחיל לבעבע דרך הרשתות החברתיות שהרימו אתכם, כי הם גם יכולים להפיל אתכם. הלחץ הזה ילך ויגבר בגלל הפער בין הדברים. ומשפט אחרון, עומד שר האוצר בראש הקבינט לדיור. חיפשתי את הבשורות בעולם הדיור. הבעיה של הדיור, המרכזית, זה שצריכה יד מתכללת ששמה את היד לכיס. מה הוא עשה? לקח את היד לכיס לאנשים. שישאל את שר הרווחה מאיר כהן מה עשו מענקי המקום לדימונה, לפריפריה".

אטיאס סיים את דבריו ואמר: "הולכים מורידים אותם והולכים לפגוע במשפרי הדיור ולהטיל עליהם עוד מסים ועוד גזירות. ולכן אנחנו מביעים אי-אמון בממשלה הזאת".