אאא

אחרי קדנציה רצופת תקדימים והצלחות במשרד התקשורת, הגיע השר אטיאס למשרד השיכון. הכוכב הצעיר והטרי, שדרך במציאות התקשורתית הישראלית, לא נרתע מהחונטה השלטת. הוא הטביע את חותמו במשרד, דרך שורת תקדימים לטובת הציבור, שהזניקו את תדמיתו הציבורית לשיא. ואז, כשהוא בשיא תפארתו, עזב אריאל אטיאס את המשרד ה'מתוקשר' לטובת משרד השיכון.

"כעת המבחן האמיתי" כתבו אז הפרשנים, ונימקו: "שיכון זה לא תקשורת. כאן הדברים הרבה יותר מורכבים. הרפורמות, היוזמות והבעיות שממתינות לו במשרד שיכון, סבוכות פי כמה וכמה, מאלו שהדאיגו אותו כשר תקשורת".

פחות משנה אחרי, והשר הצעיר שוב מפתיע את כולם, ובגדול. "כבר שנים לא נראתה פעילות כזו במשרד השיכון, קובע העיתון 'דה מרקר', כשהוא מכתיר את השר הצעיר ל'איש השנה'. "הפעלתנות שלו מתבטאת בישיבות מתוגברות עם בכירי המינהל, התייעצות עם אנשים מהשוק הפרטי ועשייה רבה. הוא מחזיר למשרד הזה את הכבוד והחשיבות שנלקחו ממנו לפני שנים רבות" קובעים כתבי העיתון.

בציבור החרדי אמנם שמענו בינתיים רק על רמת בית שמש ג', אלא שההכרה בעשייתו, חוצה מסתבר מגזרים ודעות: "אתם יכולים להסכים או להסתייג מדרכו, לטעון שלא יכול היה להגיע למעמדו אלמלא עמד מאחוריו ראש הממשלה - הכל נכון. אלא ששר הבינוי והשיכון הנוכחי, אריאל אטיאס, עולה על רוב עמיתיו לממשלה מבחינת הפופולריות שצבר בזמן אפסי בכלי התקשורת" קובע 'דה מרקר'.

העיתון גם מצביע על דרכי פעולותיו של אטיאס: "זמן קצר לאחר שנכנס לתפקידו באפריל, החל אטיאס להמטיר הצהרות מלחמתיות בדבר הצורך בהורדת מחירי הדירות, תוך שהוא מבטיח כי ידאג להציף את המדינה בקרקעות זמינות לבנייה, דבר שיביא לעלייה בהיצע".

אבל אטיאס לא מסתפק בעשייה שקטה שתביא תוצאות בסוף הדרך, והוא מנסה להשפיע כבר כעת על שוק מחירי הדירות המשתולל: "זה התחיל במסרים מינוריים שנועדו למשש את הדופק של דעת הקהל. "אסור לי להמליץ שלא לקנות היום דירה, אבל אסור להתלהב ולשלם מחירים מופרזים", אמר אטיאס בראיון ל'דה מרקר' באוגוסט. בנובמבר, לאחר שלל הצהרות חריפות יותר בנוגע לצורך בהורדת מחירים זה כבר נשמע כך: "זוגות צעירים, נציף את שוק הדירות; התחילו להתמקח!".

אמנם, מציין העיתון, "יהיו כאלה שיאמרו שבשלושת התחומים המרכזיים בהם פעל אטיאס (מחירי הדירות, הרפורמה במנהל והרפורמה במוסדות התכנון), לא זכינו עדיין לראות פירות, וזה נכון, אולם מדובר בצעדים ארוכי טווח, ומוקדם עדיין לשפוט את מידת הצלחתם".

הכוכב החרדי הצעיר, הוא מסתבר על פי 'דה מרקר', הסמל של היחס הממשלתי לשוק הנדל"ן: "פעילה, מעורבת ומודעת; כזו שתשפיע ישירות גם על שוק הנדל"ן של השנה הבאה".