אאא

מידי חג שולחים נבחרי ציבור ברחבי העולם איגרת ברכה לקהילות היהודיות, ומאחלים להם ברכות ואיחולים. כך עשה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ששיגר היום (רביעי) איגרת ברכה שהפכה בשנים האחרונות למסורתית ברוסיה.

הנשיא פוטין שיגר את האיגרת לרבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר. ברכתו פורסמה בכלי התקשורת ברוסיה, והיא תוקרא באירוע פתיחת השנה, שיתקיים בסמוך לכניסת החג, בהיכל בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", שהוכן מבעוד מועד לקליטת אלפי המתפללים בשני ימי החג.

"אל יהודי רוסיה אני מברך אתכם לרגל ראש השנה היהודי", פתח הנשיא את מכתבו. "זהו חג עתיק יומין ונערץ במיוחד ע"י היהודים בכל העולם. הוא מסמל טוהר מידות רוחני והתקדמות עצמית, קיום מצוות והערכה של מסורת דתית, המבוססת על אהבת בריות, צדקה ועזרה לנזקקים".

בדבריו שיבח הנשיא את יהודי רוסיה ש"הצטיינו תמיד בחתירה לשלום ובסובלנות לבני עמים ודתות אחרים, בהקפדה על הערכים החשובים והנשגבים, כגון שכנות טובה, אמון והבנה הדדית".

"אני בטוח שהקהילה היהודית תמשיך לתרום תרומה משמעותית לחיזוק ההסכמה בין עמים שונים ודתות שונות ברוסיה, להעמקת הידידות עתיקת הימים של העם", הוסיף ואיחל, "מעומק לבי אני מאחל ליהודי רוסיה, שתהיה להם שנה טובה ומאושרת, בריאות וכל טוב"