אאא

שוק: בכל מספר חודשים, אנו מדווחים על פרשיות הונאה חדשות בנושא הכשרות, אבל מסתבר שהפרשייה החדשה, היא מהחמורות שבהם. בסיפור הזה יש הכל: מכירת בשר טרף, תעודת כשרות שלא הייתה, איומים, טרור וככל הנראה גם מעורבות של חברי עירייה.

הסיפור מתחיל לפני מספר חודשים. למשטרת ירושלים מתחילים להגיע עשרות תלונות מקונים בשוק "מחנה יהודה" שדיווחו על אדם בשם יהודה אוחיון, בעל דוכן "יהודה חמוצים", המוכר בשר טרף, כשהוא מספר לכולם שיש לו תעודת כשרות.

לאחר שהתלונות הלכו וגברו והגיעו עד למפקד מחוז ירושלים, החליטו במשטרה לפתוח בחקירה מודיעינית מקיפה. החקירה הסמויה נוהלה על-ידי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

לאחר מעקב מקיף,  עצרה אתמול המשטרה שלושה חשודים, בהם אוחיון, עובדת בעיריית ירושלים ואזרח נוסף. "גילינו תופעה בשוק 'מחנה יהודה' של סוחר ובני משפחה שיצרו שלטון אימה וטרור בשוק מחנה יהודה", סיפר פקד יורם סגל ממפלג התשאול ביחידה המרכזית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד בודקת המשטרה חשד לביצוע עבירות תקיפה ואיומים של עובדי ציבור, זיוף, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות הקשורות ליחידת הפיקוח על החי והצומח במשרד החקלאות.

"התופעה הזו בעצם מנעה מפקחים שהגיעו למקום לבצע את עבודתם - כי הם לא יכלו להתקרב לאותו הסוכן ולחבריו. הם אוימו, הותקפו ואף הוכו קשות בכמה מקרים. כמו כן, נחקרת מעורבותם של גורמים מתוך העירייה".

במשטרה נערכים לחקירתם של עוד עשרות בפרשה.

בנוסף לכל החשדות החמורים, חוקרת המשטרה את החשדות לגביי מעורבותם של החשודים בהבאת כמות גדולה מאוד של בשר וביצים מהרשות הפלסטינית. "אותה חנות מכרה בשר בתואנה כי ברשותה תעודת כשרות, אולם לא הייתה להם כזו", המשיך סגל. "מדובר בחקירה מסועפת עם סעיפי עבירה רבים וצפויים להיחקר עוד רבים שעדיין לא הגיענו אליהם".