אאא

ההסתה נגד הציבור החרדי: ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף הצהריים (רביעי) את העיתונאית מיקי חיימוביץ בעקבות ה"תחקיר" שפורסם בתוכנית 'המערכת' המשודרת בזכיינית ערוץ 2 'רשת', ועסק במצוקת הדיור בציבור החרדי.

בנאום שנשא אייכלר במליאת הכנסת במסגרת דיון על חופש המידע אמר אייכלר: "אתמול בבית המשפט המחוזי דנו על העניין של הדרישה לבחירות חוזרות בבית-שמש, רואיינה אישה שם שצעקה "החרדים הם סרטן השולח גרורות בכל מקום בארץ. אנחנו לא ניתן להם את בית שמש".

אייכלר קשר קשר בין האמירה כנגד המגזר החרדי ובין תכניתה של חיימוביץ: "הייתה כתבה שאני לא רוצה להגדיר אותה, ולא רוצה להשוות אותה לתקופות קודמות, שנקראה: הקרב על הבית, ומראים שם איך שהחרדים, רחמנא לצלן בארץ אבותם הולכים וקונים דירות ומשתלטים בבית שמש, בקריית יובל, בערד ובנתיבות ובכל מקום, לא יאומן..".

"מפחידים אותם" הוסיף אייכלר ואמר: "אני לא מבין, כשבאים הפלסטינים וטוענים שהיהודים פלשו לארץ הזאת, אנחנו לא מבינים את הטענה שלהם, אבל כשהיהודים אומרים על יהודים שהם באים לגור שם, ושמעתי מחברי ועדות תכנון ובנייה כאשר היו התנגדויות לבנייה בבית שמש איזה דברי נאצה נוראיים נשמעו שם, אני אומר ריבונו של עולם, כל זה בשם הדמוקרטיה, רוצים להביא למצב שיהודים לא יוכלו לגור בארץ הזאת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: פלאש 90)
ח"כ אייכלר, מתקפה על חיימוביץ (צילום: פלאש 90)
הגדלה

אייכלר הוסיף ותקף: "ועוד אומרים לנו שהם רוצים אותנו בצבא, רוצים אותנו בעבודה, לא רוצים אותנו כשכנים ולא ירצו אותנו במקומות עבודה והם נמנעים מאתנו במקומות העבודה. בוודאי שחלילה, חלילה, כשיהיו הרבה חרדים בצבא, כמו שיש היום הרבה דתיים בצבא - מייד ישימו תקרת זכוכית מפני הסכנה, איך הם קוראים לזה בצבא? 'הדתת הצבא' כבר קראו לזה".

"הייתה כתבה נוראית" קבע אייכלר בדבריו: "ששם רואיינו רק אנשים שהם פעילים אנטי חרדיים, לא הביאו צד שני, אלא שני מאכערים שיש להם אינטרס להיות 'היהודי זיס' כדי להצדיק את הסרט של היהודי הנצחי".

אייכלר סיים את דבריו ואמר: "אני לא  שומע שום גינוי מצד שמאל. אם מישהו היה מעז לעשות סרט נגד האתיופים, אפילו נגד האריתריאים ונגד הערבים, היו כולם זועקים "גזענות, גזענות", אף אחד לא מדבר מילה, לכן ביקשתי רשות דיבור, כדי להביע את הזעקה הזאת".