אאא

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב ישראל אייכלר הגיב בחריפות במליאת הכנסת על דבריה של חברת-הכנסת ציפי לבני על "מכירת המדינה לחרדים".

"אירופה מודאגת מעליית המפלגות הגזעניות בצרפת, בעקבות השנאה למהגרים הזרים לארצותיהם", אמר אייכלר, "השנאה והגזענות היא אויבת הדמוקרטיה וסכנה לחירות האדם והמדינה, אומרים שם. גם בארץ איש לא מעיז לדבר על 'מכירת המדינה' למסתננים האפריקאים והמהגרים הגויים.

"והנה דווקא לגבי החרדים, כאן בארץ ישראל, מולדתנו האהובה במשך שלשת אלפים שלש שנה, מאז קיבל אברהם אבינו את ההבטחה האלוקית 'כי לזרעך אתן את הארץ הזאת', יוצאים מנהיגים פוליטיים בביטויים גזעניים כמו הגב' לבני שהתפטרנו ממנה היום מהכנסת.

"היא הסיתה שוב נגד הציבור החרדי ואמרה 'כי היא לא מצטערת שהיא לא מכרה את המדינה לחרדים'. כאילו המדינה היא שלה ובידה למכור אותה למהגרים זרים כמו החרדים שפלשו לארצה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד אמר הרב אייכלר: "מפלתה ופיטוריה של הגב' לבני תהא אות לבני מרי: מי שיתייחס בגזענות אל הציבור החרדי שחי בארצו ובמולדתו, יוקע אל עמוד הקלון וייאמר עליו: 'אם מזרע היהודים החרדים, אשר החילות לנפול לפניו, לא תוכלו להם נפול תיפול לפניו'. ה' ילחם לנו נגד כל אויבנו ומבקשי רעתנו מבית ומחוץ".

יצויין כי הפסוק המקורי, עליו ביסס הרב אייכלר את מילותיו, לקוחות ממגילת אסתר: "וַיְסַפֵּר הָמָן לְזֶרֶשׁ אִשְׁתּוֹ וּלְכָל אֹהֲבָיו אֵת כָּל אֲשֶׁר קָרָהוּ, וַיֹּאמְרוּ לוֹ חֲכָמָיו וְזֶרֶשׁ אִשְׁתּוֹ: אִם מִזֶּרַע הַיְּהוּדִים מָרְדֳּכַי אֲשֶׁר הַחִלּוֹתָ לִנְפֹּל לְפָנָיו לֹא תוּכַל לוֹ כִּי נָפוֹל תִּפּוֹל לְפָנָיו".

כזכור, אתמול, בנאום פרישה, אמרה לבני: "אני לא מצטערת שסירבתי להיכנע לסחטנות פוליטית, שסירבתי לספסר בכספי הציבור. אני לא מצטערת שלא הסכמתי למכור את המדינה לחרדים כדי להקים ממשלה ואני לא מצטערת שלא הסכמתי להיות שותפה לקואליציה הנוכחית, אף שהמחיר היה ישיבה באופוזיציה, ולמרות המחיר הכבד ששילמתי גם על ההחלטה הזו".