אאא

♦ יום שני האחרון. אל העיר הדרומית אשקלון הגיעו נכבדים רבים, ובניהם ראש הממשלה ביבי נתניהו, כדי לחגוג את שמחת שבע הברכות לבתו של סגן שר האוצר ר' איציק כהן. נצפו במקום: השרים שטייניץ, אהרונוביץ', כחלון, ישי ואטיאס.

♦ ובאותו יום מוקדם יותר, הגיע השר אלי ישי להשתתף בשמחת ברית המילה לבנו של דוברו החרדי יעקב בצלאל. העיניים של המדור צפו בישי ניגש אל חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שלום הכהן שליט"א, שהתעניין בפני השר האם דו"ח מבקר המדינה הוגש עדיין. השר הסביר לחכם שלום שרק טיוטת הדו"ח הוגשה והוא קיבל אותה לפני שבוע. חכם שלום ברכו בחום וחיזק את ידיו.

♦ יום רביעי שעבר. אל משכן הכנסת בירושלים מגיע הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, כדי לברך את הכנסת ביום חגה, שחל בט"ו בשבט. הראש"ל התפלל מנחה לאחר מכן בבית הכנסת של הכנסת, ומשם המשיך לעבר חדרו של חבר הכנסת דוד אזולאי מש"ס, כשעובדי הכנסת משתרכים אחריו ובאים לבקש את ברכתו. המדור היה שם ותיעד.

♦ ובאותה כנסת, יומיים לפני כן: אל חדר סיעת ש"ס מגיע ח"כ הר' ישראל אייכלר כדי להתפלל מנחה. אחד מהמתפללים ביקש לעלות ולשמש כחזן בעקבות כך שיש לו "חיוב". מזכיר הסיעה, צביקה יעקובזון, אמר לחזן שהוא יכול לומר קדיש גם לפני התפילה, כדי להרוויח קדיש נוסף. רק שהוא שכח שבאותו יום לא אמרו שם בסיעה "פתח אליהו", ואין על מה לומר קדיש. הנוכחים העירו לצביקה על כך, ואייכלר היה חייב לעקוץ: "אשכנזי שלושים שנה בש"ס, אף פעם לא ידע מה מתפללים".

♦ יום ראשון על הבוקר. אל משרד הפנים השוכן למול משכן הכנסת בירושלים, מגיעים שני ניצים לחתימת הסכם שלום מוניציפאלי במעונו של יו"ר ש"ס השר אלי ישי. הצדדים: משה אבוטבול המייצג נאמנה את תושבי העיר בית שמש, ומשה דדון המייצג את תושבי מועצת מטה יהודה. לאחר חתימת ההסכם, אבוטבול ממהר לעזוב את העיר וחוזר במהירות לעירו. הסיבה: להספיק לארוז מזוודות רגע לפני שיעלה לכבש המטוס בדרך אל ארץ הדמים גרמניה.

♦ ובטח אתם תוהים אילו שורשים מחפש אדם העונה לשם אבוטבול בגרמניה, אז זהו, שאותו אבוטבול הגיע לבקר בעיר התאומה של בית שמש בגרמניה, העונה לשם נורדהייזין (זה בסדר, גם המדור לא הצליח לאיית את השם הזה). הוא ביקר במחנות העבודה בכפייה ובמנהרות הסודיות של הנאצים במחנות דורה ובוכנוואלד, וכן בקהילות היהודיות במקום, באתרי הזיכרון ובמוזיאון המקומי. בדרך לשגרירות הישראלית עבר אבוטבול ברחוב "בית שמש" על שם עירו, ונתפס בעין עדשת המדור כשהוא מעיין, איך לא, במדור האהוב עליו. פיסטוקים, ניחשתם נכון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ ובזמן שאבוטבול שהה בגרמניה, השר לענייני דת יעקב מרגי התעטף במעיל פרווה וטס דווקא לרוסיה. מרגי עמד בראש משלחת חברי כנסת, שהגיעו לרוסיה למסע חיזוק בקהילות היהודיות נוכח גל האנטישמיות הגואה ברחבי ברית המועצות לשעבר. 

♦ חבר מועצת העיר ירושלים אשר מישאלי נצפה השבוע עולה על כבש המטוס בדרך למרוקו להשתתף בהילולת רבי יצחק אבוחצירא זצ"ל, ביחד עם רבי אליהו אבוחצירא שליט"א ומשלחת נכבדים. באותו מעמד נכח השגריר המיוחד של מלך מרוקו, סר ברדוגו, שקיבל "מי שברך" מיוחד לשלום המלך והמדינה. המשלחת המשיכה לאחר מכן להשתטח על קברו של רבי עמרם בן דיואן זיע"א וצדיקים נוספים.

♦ יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ אברהם מיכאלי, אירח ביום שלישי האחרון את נשות בכירי תנועת ש"ס בכנסת. קבוצת הנשים הגיעה ליום סיור ולימודים על עבודת הפרלמנטרים ברשות המחוקקת. ח"כ מיכאלי סקר בפניהם את התנהלות עבודת הח"כים בנאום מרתק על הפיקוח של הרשות המחוקקת מול הרשות המבצעת והשופטת, וכן את פעילות הקואליציה מול האופוזיציה.

♦ פינת המזל"טים: לנעים זמירות ישראל הפייטן ציון יחזקאל הי"ו, ששוהה בימים אלו בארצנו הקדושה, לרגל שמחת בת המצווה לבתו. למזכיר סיעת ש"ס בכנסת אלישיב רבין לרגל סיום לימודי המשפט. (אל תהססו לפנות אליו לצורך קבלת סיוע משפטי). שבת שלום גם לכם.

המדור במלואו מתפרסם בעיתון "יום ליום"