(צילום: Miriam Alster/FLASH90)
אאא

"קואליציית ימין חרדים זו קואליציה שיכולה להיות טובה מאד, מתפקדת והומוגנית, זה לא דבר רע. אבל הכל פתוח", כך אומרת הבוקר (שלישי) חברת-כהכנסת איילת שקד מ'הבית היהודי'.

בראיון למרדכי לביא בתוכניתו 'שמונה עד עשר' ברדיו "קול ברמה" נשאלה שקד, למי יחברו בבחירות הקרבות. האם שוב ליאיר לפיד או האם תהיה מפלגה חדשה איתה עשו עסקאות וענתה: "אני מזכירה לך שלא היה שום דיל לפני הבחירות הקודמות אלא רק אחרי, כשראש הממשלה לא פנה אלינו ולכן, גם היום, אין שום דיל, כל מפלגה תעשה את הדבר הכי טוב שהיא יכולה. קואליציית ימין חרדים זה דבר, זו קואליציה שיכולה להיות טובה מאד ומתפקדת והומוגנית, זה לא דבר רע. אבל הכל פתוח. לא הוחלט על שום דבר לפני הבחירות. בוא נחכה, נעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים, המפלגה שלי, הבית היהודי, עשו המון דברים מאד משמעותיים בשנתיים האחרונות ואני מקווה שנקבל באמת מהבוחר את האפשרות לעשות...

יש סיכוי שתעשו שוב חיבור עם יאיר לפיד מיד אחרי הבחירות אם תראו שנתניהו לא קורא לכם?

"הגוש הבסיסי, גוש הימין, צריך לשמור אותו ולא לכרסם בו. אתה דיברת על סיטואציה דמיונית כרגע כי נתניהו למד את הלקח והוא קודם כל יבנה את הגוש הבסיסי שלו אם באמת הוא זה שיקבל את השרביט להרכיב את הממשלה".

כלומר, לך ברור שאתם תהיו בקואליציה בממשלה הבאה?

"לא, ממש לא ברור. יכול להיות שגם השמאל ירכיב את הקואליציה ואנחנו נהיה באופוזיציה".

מטריד אותי שאת נותנת את נתניהו כאופציה, את העבודה כאופציה, לפחות מבחינתי ה'בית היהודי' היא אופציה קצת יותר ריאלית ממפלגת 'העבודה'...

"הלוואי, הלוואי, אנחנו נעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים, נפתלי בנט הוא בהחלט אדם מאד מאד מוכשר ואחראי ואידיאולוג. בנימין נתניהו היה ראש ממשלה גם בלי להיות שר, אובמה היה נשיא ארה"ב עם להיות שנתיים סנטור, לנו יש... אנחנו חושבת שהבית היהודי, האסטרטגיה שלנו, מאד שאנחנו קיימים, לעשות באותו רגע נתון הכי טוב שאנחנו יודעים ואז בהתאם לתוצאות למקסם את הסיטואציה שבה אנחנו נמצאים. אנחנו נתחיל לעבוד על מנת לקבל את מספר המנדטים הגדול ביותר ואחרי שנצליח נראה מה אנחנו עושים", אמרה שקד.

שקד הוסיפה: "לא גירשנו את אורי אריאל, אני מאמינה שהעניינים יסתדרו, סך הכל יש כרגע מחלוקת.. גם נפתלי בן אדם ומותר לו לפעמים גם להתעצבן. יש כרגע מחלוקת על מספר שינויים שהאיחוד הלאומי מבקשים מהבית היהודי, המחלוקת הזו היא פוליטית בעיקרה ואני בטוחה שהיא תיפתר. סך הכל עבדנו בצורה מאד מאד טובה, כל 12 חברי הכנסת של הבית היהודי ביחד, פיצול כרגע יחליש מאד את גוש הימין... האחדות בתוך הציונות הדתית זה דבר חשוב מאד, אני לא חושבת שאנחנו צריכים להתחרות אחד בשני, אין פערים אידיאולוגיים בין המפלגות, אין שום סיבה לא לעבוד ביחד. עובדה שעבדנו בצורה מסוימת ביחד בשנתיים האחרונות, אף אחד לא ידע מי חבר הכנסת איפה".