אאא

בעיצומה של הילולת ל"ג בעומר אמש (ראשון) הגיעו שוטרים ממשטרת ראש העין לביתו של מנהל ישיבה בעיר החרדית אלעד ועצרו אותו בגין תלונות שהגיעו מפקידי העירייה על איומים לכאורה אותם השמיע כנגד בכירי העירייה לאחר שהוצא צו הריסה למבנה ישיבתו בגין בנייה בלתי חוקית. בתום החקירה הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים.

לפי הדיווח של הדס שטייף בגלי צה"ל, על פי החשד, מנהל הישיבה אמר לבכירים "אל תתעסקו איתי", כל זאת בעת שהבין כי מבנה ישיבתו ייהרס על ידי דחפורי העירייה.

איקו שחר, מפקד תחנת משטרת ראש עין אמר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "מדובר באדם שבנה בצורה לא חוקית. עיריית אלעד הרסה לו את המבנה הוא איים על מי שאיים, נעצר למעצר בית של חמישה ימים. ההריסה בוצעה".

לדברי מפקד תחנת המשטרה, עדיין לא הוחלט האם להגיש כתב אישום נגד החשוד: "הוא יסיים את מעצר הבית ואז העירייה תצטרך להחליט האם להגיש נגדו כתב אישום על הבנייה הלא חוקית והמשטרה תחליט האם להגיש נגדו כתב אישום בגין האיומים".

צו ההריסה למבנה הישיבה הוצא חודשים אחרי כניסתו של ישראל פרוש לתפקיד ראש העירייה. עם כניסתו החליט ראש העיר בעצת אנשיו ובגיבוי מלא של מועצת העיר, להרוס מבנים בלתי חוקיים, גם אם מדובר במבנים רוחניים כמו בתי-כנסת וישיבות.

מעיריית אלעד נמסר בתגובה ל"כיכר השבת": "העירייה נותנת למשטרה לבצע את עבודתה".