אאא

שעור שני - יום מים ושקט ליומיים

החלום "הרטוב" של כל ילד - להשתולל ולהשפריץ מים, בדרך כלל, לא כל כך ניתן למימוש. מה לעשות, אמא לא מאוד אוהבת בגדים רטובים, ובוץ בכל הבית. אבל היום, ננסה לארגן להם בכל זאת אפשרות לממש קצת את החלום, וכמובן למזער את הנזקים במידת האפשר.

ונתחיל כמובן מבריכה. יש לכם חצר? טוב מאד. זהו בודאי האתר הנוח ביותר להקמת הבריכה. יש גם בריכה מתנפחת? עוד יותר טוב. נפחו אותה ותנו לחבר'ה להתחיל להשתכשך במים. אין בריכה מתנפחת? לא נורא, אפשר להסתפק בגיגית מלאה במים או במספר גיגיות (תלוי כמובן בכמה ילדים מדובר). אין חצר מתאימה? האמבטיה תקבל הבוקר את התואר המכובד "בריכה", בתקוה שהיא מסוגלת להכיל את כולם (אם לא, תאלצו כנראה לדלג על השלב הזה).

איך עושים שיהיה יותר מענין? צובעים את המים בצבע מאכל. בצורה כזו, כל ענין הבריכה מקבל גוון צבעוני ואטרקטיבי הרבה יותר. אפשר גם להכניס לבריכה כדור מתנפח, ולנסות לארגן איתו משחק כלשהו. גם אם אין כל כך מרחב למשחק - בבריכה, כל משחק הוא מלהיב ומהנה.

קודם הרחצה, אפשר לנצל את ההזדמנות, וללמד את הילדים להכין אניות מקיפולי נייר. הם בודאי יהנו לנסות ולהשיט אותם.

כעת, כשהאזור ממילא רטוב, אפשר להתחיל במשחקי מים. תנו לילדים כמה שיותר מזרקים, ומכאן ואילך הם כבר יסתדרו לבד. סוף סוף הם יוכלו להביא לידי ביטוי את יצר ההשפרצה שלהם, אבל בצורה עדינה וסולידית יחסית.

מה עוד? בועות סבון. אפשר לקנות את זה בחנות, אבל אפשר גם להכין לבד. מערבבים בגיגית מים וסבון (כוס סבון על כל 8 כוסות מים) ומוסיפים גם גליצרין אם מעונינים בבועות קשיחות. כעת לוקחים טבעת, רשת או כל חפץ מחורר שעולה בדעתכם, טובלים ו... עושים בועות. אם אין לכם משהו מחורר אפשר גם להכין לבד מחוט מתכת או ממנקה מקטרות, ולהרויח מן הצד עוד תעסוקה.

ואם יש לנו כבר גיגית עם מים וסבון, בואו ונעשה משהו נוסף. תנו לכל ילד משחק או שניים מפלסטיק, ובקשו ממנו לרחוץ ולנקות אותו. אולי הוא לא יצא מאד נקי, אבל לא נורא, בערב פסח נפצה אותו מחדש.

ואם אתם נועזים יותר, אפשר לתת לילדים (רק היום, ובאופן חד פעמי לחלוטין) לשטוף את רצפה של חדר או מרפסת. חשוב כמובן לכוון אותם, ולפקח על כמות המים הנשפכת מן הדלי, כדי שהשטיפה המקומית לא תהפוך לשיטפון כלל אזורי, אבל מצד שני לא כדאי לצפות לרצפה נוצצת, או להתפלא למראה טביעות רגליים קטנות שישארו לאחר היבוש.

וכעת, כשהם כבר רטובים וסחוטים, לא נותר אלא לקחת אותם ולהכניס היישר לתוך ה...מים, והפעם לנקות אותם באמת.