אאא

'כללית' בית שמש קיימה השבוע כנס ייחודי בנושא הלכה ורפואה, בהשתתפותה של גלריה מכובדת ורחבה של רבני העיר. הכנס, אשר הינו המשך ישיר להצלחת כנס הרבנים הקודם שנערך בכסלו האחרון בבית שמש, זכה להצלחה מרובה והדים רבים וחיוביים.

למעלה מ-30 רבנים מכל העדות החוגים השתתפו בכנס, בהם רבני קהילות ורבני שכונות, רבני העדה החרדית, גור, צאנז, ויז'ניץ, תולדות אהרון, רבנים ספרדים וליטאים, אשר הגיעו בכדי לדון בסוגיות הרלוונטיות ביותר בתחומי הרפואה וההלכה.

את הכנס פתח הרה"ג ר' נפתלי צבי רוטנברג, העומד לימינה של כללית בית שמש בכל דבר ועניין ואשר היה מיוזמי הכנס. הרב ציין כי זהו הכנס השני מסוג זה שמקיימת כללית בבית שמש וכי על פי ההיענות של הרבנים אנו רואים עד כמה חשובים ונחוצים כנסים אלה המעניקים למנהיגי הקהילה כלים משמעותיים וידע רפואי בשאלות בהן הם נדרשים לדון ולייעץ בכל יום.

הרב רוטנברג הודה להנהלת המחוז על ארגון הכנס היוקרתי והמכובד והביע את הוקרתו לד"ר רבינזון על ההרצאות המקצועיות שהוא מוסר לרבנים ושיבח אותו על כך שמלבד מקצועיותו ומומחיותו הרפואית הוא איש יודע ספר ובקיא בהלכה, בעל רגישות עצומה לקהל היעד בו הוא מטפל.

לאחר מכן, נשא דברים ד"ר יעקב רבינזון, מומחה בפוריות במרפאת דונה בבית שמש ורופא בכיר בביה"ח ברזילי ובמחלקת הפוריות בביה"ח אסותא. ד"ר רבינזון הקיף בהרצאתו את התחומים הרבים מאוד בהם הרבנים נתקלים ביום יום, החסרונות והיתרונות של האפשרויות הרפואיות בתחומו, ועידכן את הנוכחים בחידושים הרפואיים וההשלכות ההלכתיות העולות מהם.

הרב משה טוביה דינקל, רב שכונת בית ומנוחה, העניק לבאי הכנס סיקור הלכתי ופתח את הבמה לשאלות. קהל הרבנים הביע התפעמות מהמקצועיות והידע בהרצאות ובעקבות כך התקיים דיאלוג מרשים בין עולם הרפואה לעולם ההלכה.

פרופ' פרוסט, מנהל מחוז ירושלים ב'כללית', אשר כיבד את הכנס בנוכחותו סקר את השירותים הרפואיים בבית שמש, וסיפר בגאווה כי "לקוחות 'כללית' בית שמש נהנים מהשירותים הטובים ביותר ומומחים מהשורה הראשונה, לצד פריסה רחבה ביותר של מרפאות עם שעות פעילות ממושכות. בנינו תשתית המאפשרת לתושבי בית שמש לקבל את מיטב השירותים הרפואיים קרוב לבית."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אחד הרבנים הבולטים שנכחו בכנס היה הרה"ג ר' נתן קופשיץ, מרא דאתרא הקריה החרדית בבית שמש, אשר הגיע לכנס על מנת לחזק את ידי הכללית ולהביע את הערכתו למנהל המחוז. הרב קופשיץ נשא דברי ברכה מרגשים, בהדגישו את ההערכה שיש לכל רבני העיר כלפי כללית על הובלת מערך רפואי איכותי מאין כמוהו העונה על צרכי הציבור כולו. הרב הביע את הערכתו לפרוייקט הייחודי של כללית בבית שמש במסגרתו אחיות שעברו הכשרה רפואית והלכתית, בהסכמת, בהסכמת רבני העיר, מייעצות ללקוחות כללית בשאלות הנוגעות לקידום בריאות ערכי המשפחה החרדית.

בסיומו של הכנס הביעו הרבנים את הוקרתם העמוקה לעשיה של כללית מחוז ירושלים ולצוות הרפואי של כללית בית שמש על השקעתם הרבה בתושבי העיר.

הרב יואל קלופפר, מנהל מערך דתי-חרדי בכללית מחוז ירושלים, סיכם בדבריו כי הכללית רואה חשיבות רבה בשיתוף הרבנים בנושאים האקטואליים בענייני רפואה, לצורך התאמת השירותים הרפואיים לצרכיו הייחודים של הציבור. הכנס הביא לידי ביטוי יותר מכל את היוזמה ושיתוף הפעולה חוצה הגבולות, ותרם משמעותית לדיון על יישום הרפואה וההלכה בחיי היום יום.

הרב קלופפר הודה לעומדים מאחורי העשייה המבורכת, ובכלל זה לצוות הנהלת המחוז ולצוות כללית בבית שמש וצוות מרפאת המהדרין בעיר, ובפרט המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרפאה הגב. מ.סבח, ד"ר רבינזון, ר' שמואל קליין שעמלו על הצלחת הערב.